Slavnost slabikáře

Dne 21. 11. 2023 se uskutečnila v prvních třídách tzv. slavnost slabikáře. Žáci už pomalu začínají číst první slova, věty a přecházejí do stavu čtenářského. Využili jsme totiž naší veverky, aby dětem slabikáře rozdala ona. Ale neměly to zadarmo. Musely přečíst jednoduché slovo či slabiku. Za to je veverka odměnila pravé oním slabikářem a pracovním sešitem. Děti měly z veverky velkou radost, donesly jí i oříšky na zimu, aby netrpěla hladem. Též si přinesly menší občerstvení a s veverkou strávily celou jednu vyučující hodinu. A strávily ji tancem, zpěvem a jídlem. Veverka byla po dvou hodinách utahaná a tak jsme ji propustili tam, kam patří. Do lesa. Snad se s veverkou opět shledáme při významných školních dnech. Fotografie zde.