Dravci

V rámci Dne Země jsme pozvali do školy opeřenou návštěvu. Celý druhý stupeň se v pondělí 22. 4. 2024 zabýval otázkou našich sov a v pátek jsme toto téma završili osobním setkáním s těmito úžasnými ptáky. Nejen sovy, ale i naše majestátné dravce, přivezl pan Jan Brož z jižních Čech. Celý program byl moc hezky nachystaný a naši žáci se dozvěděli ne jen spoustu nových informací, ale mají také zážitek z bezprostředního kontaktu s těmito nádhernými ptáky. Z dravců se dětem nejvíce líbil impozantní orel bělohlavý nebo netradiční čimango falklandský. Ze sov děti upoutal náš největší zástupce výr velký a jeden z nejmenších výreček malý. Jako bonus na závěr mohli vidět mládě výra velkého. Na fotografie se můžete podívat zde.