Jazykové soutěže

Školní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce – kategorie II. A

V úterý 24. ledna 2023 proběhlo v odpoledních hodinách školní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce. Popovídat si přišlo celkem 8 žáků z 8. a 9. tříd. Jazyková úroveň byla vysoká a pro porotu bylo velmi těžké rozhodnout, kdo ze soutěžících se nejlépe vypořádal se spontánní konverzací na různá témata.
1. místo: Beáta Pospíšilová, VIII. C
2. místo: Anna Machová, IX. B
3. místo: Kryštof Kudláček, VIII. B
Blahopřejeme, děkujeme všem za účast a vítězce také přejeme hodně štěstí při reprezentaci školy v okresním kole. Fotografie zde.

Soutěž ve spelování

V úterý 18.10. 2022 se konala na naší škole soutěž ve SPELOVÁNÍ v anglickém jazyce pro 5. ročník. Prvního kola soutěže se zúčastnili všichni žáci pátých tříd. Po písemném testíku pak třináct žáků postoupilo do 2.kola soutěže, která se skládala z části písemné a ústní. Všem postupujícím žákům patří určitě velká pochvala za jejich snahu a aktivitu
a tento jejich úspěch bude odměněn alespoň symbolickou jedničkou. Ve velké konkurenci nakonec zvítězili tito 3 žáci: Kryštof Petrásek, Vincent Cvrk a Matěj Beneš.
Vítězům gratuluji a věřím, že pořádaná akce byla pro všechny žáky zkušeností a pro některé i motivací k dalšímu studiu angličtiny.