Sportovní soutěže

Po několika společných trénincích jsme se 30. 5. 2022 vydali s vybranými žáky 5. ročníku na okresní soutěž do Kuřimi v přehazované. Nad rámec výuky TV jsme se snažili trénovat i s vyššími, silnějšími ročníky. A to se našim hráčům určitě vyplatilo, protože jejich hra byla vynikající. Sešlo se celkem 6 základních škol. Rozlosování proběhlo tak, že hrál „každý s každým“ dle pravidel přehazované, 6×6 hráčů v poli, z toho musely být vždy dvě dívky ve hře. První zápas jsme suverénně vyhráli se ZŠ Jungmannova. Poté nastoupil tvrdší soupeř, kde jsme se neubránili tvrdým smečům vysoké dívky ze ZŠ Neslovice a po třech setech jsme nakonec prohráli. ZŠ Pozořice a ZŠ Podolí jsme zvládli hravě porazit. Ovšem po celou dobu trvání turnaje nás strašily absolutní výhry ZŠ Tyršova. Byl to boj na život a na smrt:-) První set jsme prohráli. Druhý vyhráli v prodloužení 17:15 a třetí vypadalo, že snad vyhrajeme . Ale bohužel ke konci se nám nepodařilo odehrát poslední míč správně a v prodloužení prohráli 14:16. Výhra soupeřů vehnala našim hráčům slzičky do očí. Ale tak krásné a dlouhé výměny tak malých dětí všechny vedoucí družstev ohromily. Tento souboj byl absolutně vyrovnaný, jako žádný jiný. Po této hře přišla ovšem veliká radost. Po sečtení všech bodů, odehraných a vítězných setů, na nás čekalo krásné druhé místo, stříbrná medaile a  pohár. Chtěli bychom ještě jednou všechny naše hráče pochválit za vynikající výkon a fair play hru!

Seznam hráčů: Barbora Kuchynková, Adéla Michálková, Lukáš Bajer, Jakub Vinca, Tomáš Jůza, Martin Nahodil, Radek Švaňhal, David Bárta, Martin Konečný

Fotografie  z turnaje zde.

Dne 28. 4. 2022 jsme se vydali s vybranými žáky 4. a 5. tříd busem do Kuřimi na celostátní soutěž okrskového kola Mc Donald´s Cup ve fotbale. Očekávání byla veliká. Nadšení a chuť vyhrát byla obrovská. Na hřišti se nás sešlo šest družstev.  Pořadatel nechal losovat a podle čísel nás rozdělil na skupinu A a skupinu B. Do skupiny A patřil ZŠ Tyršova, ZŠ Jungmannova, obě z Kuřimi a  ZŠ Kanice. Skupinu B tvořila ZŠ Veverská Bítýška, ZŠ Vranov a ZŠ Čebín. V každém týmu mohlo být max.12hráčů. Hrálo se 5+1 a v každé skupině se hrálo každý s každým.  Pak první ze skupiny A s druhým skupiny B atd. Byl odsouhlasen čas 2x10min. Střídání hokejové a auty se vyhazovaly.

V naší skupině jsme vyhráli na celé čáře: Čebín – VB :    0:4

Vranov – VB:   0:9

Poté jsme se utkali se ZŠ Tyršova, kterou jsme napínavým soubojem porazili 3:2. Vypadalo to velice nadějně, neboť jsme si tímto vybojovali hru o první místo. Jenže soupeř ZŠ Jungmannova Kuřim byl poskládaný z fotbalistů FC Kuřim v čele s jejich trenérem a tímto se nám snížila šance k dosažení první příčky. Ale i tak jsme jim to nenechali zadarmo. Kluci je pěkně proháněli. Konečný výsledek byl 6:1 a kluci získali stříbro. I když to nebylo zlato, domů odjížděli kluci s nadšením a veselým pokřikem (viz video).

Ráda bych je prostřednictvím tohoto příspěvku ještě jednou moc pochválila za super výkon a hlavně fair play hru!:-)

Naši velcí fotbalisti:            počet gólů

David Vévoda           3 (1x Čebín, 2x Vranov)

Matěj Beneš