Sportovní soutěže

Dne 26. 4. 2024 se na umělé trávě základní školy Kuřim – Tyršova uskutečnilo okresní kolo soutěže s názvem Minifotbal, která se hrála pod záštitou Sportovní ligy škol. Za slunečného počasí se proti sobě utkali vybraní žáci ze 7. – 9. ročníku. Našim žákům se podařilo do turnaje skvěle vstoupit hned dvěma výhrami v řadě, kdy porazili ZŠ Drásov a následně i domácí školu ZŠ Kuřim Tyršova. Zbývalo nám pokořit nejtěžšího soupeře, a to ZŠ Kuřim Jungmannova, který do zápasu vstupoval také bez jediné prohry. Jednalo se tedy o zápas o 1. místo, který jsme bohužel po úniku rychlonohého Kuřimského útočníka prohráli těsným výsledkem 0:1 a umístili jsme se tak na celkovém druhém místě. Tímto příspěvkem moc děkujeme všem zúčastněným žákům za vzornou reprezentaci školy, ale i některým rodičům, kteří své děti přijeli podpořit i přímo na hřiště. Fotografie z turnaje zde.

Dne 19. 4. 2024 se na fotbalovém stadionu v Čebíně uskutečnilo okresní kolo 25. ročníku McDonald’s Cupu, největšího školního fotbalového turnaje v České republice. Za nepříznivého počasí se proti sobě utkali vybraní žáci ze 4. a 5. ročníku, kteří hrdě reprezentovali své školy. V konkurenci dalších pěti škol se naším žákům, kteří vyběhli na trávník v nových školních dresech, podařilo vybojovat krásné 4. místo. Medaile sice klukům těsně unikly, ale odvezli si vedle nezapomenutelných zážitků i diplom nebo třeba vak na záda s logem tohoto tradičního turnaje. Tímto příspěvkem moc děkujeme všem zúčastněným žákům za vzornou reprezentaci školy, ale i rodičům a prarodičům, kteří si mnohdy vzali dovolenou, aby své děti či vnoučata mohli vidět přímo v akci. Fotodokumentace z akce zde.

Dne 26. 3. 2024 se ve velké tělocvičně naší školy uskutečnila soutěž ve skoku vysokém. Soutěžilo se ve třech dívčích a třech chlapeckých kategoriích dle ročníků. Celkem se zúčastnilo 44 dětí z 3.-9. ročníku. Nejmladší účastníci odstartovali soutěž v 13:30 na výšce 80 cm. Výška laťky se postupně posouvala po pěti centimetrech až do výšky 150 cm, kterou nedokázal pokořit už ani Danylo Zavhorodnii ze VII. B, který díky svému skvělému odrazu dokázal vyskočit ze všech soutěžících nejvýše. Nejlepší tři žáci z každé kategorie si svými brilantními výkony vysloužili vedle medaile a diplomu i věcné ceny. Ani ostatní však neodešli s prázdnou! Soutěž totiž nebyla pro slabé povahy. Každý, kdo si někdy zkusil skákat přes laťku, totiž ví, že naražená záda či odřené lokty k této disciplíně bohužel neodmyslitelně patří. Všichni žáci si za svoji snahu a neobyčejnou odvahu proto vysloužili alespoň malou pozornost v podobě sladké odměny. Tímto příspěvkem moc děkujeme nejen soutěžícím, ale i divákům z řad spolužáků, rodičů a prarodičů, jejichž podpora byla bezesporu znát. Fotodokumentace z akce zde.

Přehled vítězů:

3. – 5. ročník:

Chlapci:
1. místo: Poul Alfréd (130 cm)
2. místo: Tecl Samuel (120 cm)
3. místo: Kylian Daniel (115 cm)

Dívky:
1. místo: Mifková Monika (110 cm)
2. místo: Kölblová Emma (105 cm)
3. místo: Novotná Vendula (100 cm)

6. – 7. ročník:

Chlapci:
1. místo: Danylo Zavhorodnii (145 cm)
2. místo: Horvát Jakub (140 cm)
3. místo: Foriš Jan (130 cm)

Dívky:
1. místo: Bartoníková Anežka (125 cm)
2. místo: Packová Natálie (115 cm)
3. místo: Jenišová Laura (110 cm)

8.–9. ročník:

Chlapci:
1. místo: Horák Radek (140 cm)
2. místo: Honců Šimon (135 cm)
3. místo: X

Dívky:
1. místo: Sovová Zora (125 cm)
2. místo: Beranová Tereza (115 cm)
3. místo: Kalousková Eliška (110 cm)

Dne 15. 3. 2024 se naše škola zúčastnila sportovní soutěže s názvem „Olympijský odznak 2024“, která se uskutečnila ve sportovní hale v Ivančicích. Soutěžilo se zde ve čtyřech disciplínách: skoky přes švihadlo, hod medicinbalem, trojskok a lehy-sedy. V kategorii družstev se naše smíšené osmičlenné družstvo umístilo na krásném 6. místě z celkových dvanácti škol. Také v kategorii jednotlivců bojovali 4 žáci z naší školy. O obrovskou senzaci se zde postarala Monika Mifková z 5. B, která se v rámci ročníku 2013 umístila na 1. místě a vydřela si tak postup do krajského kola. Všem zúčastněným reprezentantům naší školy moc děkujeme a přejeme mnoho štěstí v dalších soutěžích. Fotodokumentace z akce zde.

V úterý 23. 1. 2024 proběhla na naší škole pro žáky 2. a 3. ročníku soutěž v přeskocích přes švihadloSoutěže se tentokrát zúčastnili všichni žáci. Cílem bylo dosáhnout co největšího počtu přeskoků za 30 s. Všichni soutěžící se moc snažili a ti co právě neskákali usilovně fandili. Za svoje výkony získali všichni sladkou odměnu a ti nejlepší obdrželi diplom.
Přehled vítězů:
2. ročník
1. místo Messiah Edith Veronika Júlia II. A 80 skoků
2. místo Bednář Vojtěch II. B 62 skoků
3. místo Šancová Natálie II. A 57 skoků

3. ročník
1. místo Kovařík Alexandr 63 skoků
2. místo Váňová Magdalena 60 skoků
3. místo Jenišová Tamara 55 skoků
              Mayer Ondřej 55 skoků

Fotografie ze soutěže zde. 

LIVE – šplh na laně na BVV

Festival LIFE je skvělá akce  plná sportu, tance a zábavy pořádaná na BVV. Součástí tohoto festivalu je mimo jiné závod ve šplhu na laně bez přírazu, kterého se naše škola také zúčastnila.

Pár dní před závodem, u mnou vytipovaných žáků, proběhla příprava a zkouška startu a poté  trénink samotného šplhu. Žáci si poměřili síly mezi sebou a následně jsem z nich vytvořila dva týmy.  Tým A, který tvořil Vojta Konopáč z 9. A, mimo jiné vítěz ve šplhu na laně v žákovské kategorii, Antonín Uher z 8. A  a Viktor Daněk z 9. B a druhý tým B, který tvořil Petr Štulpa z 9. A, Radek Horák z 9. C, Michael Eremiáš z 9. C a Petr Sívek z 8. C.

Závodníci se utkali ve třech kolech. Začínalo se v sedě s čidlem na start. Mety, které  se museli dotknout, byla ve výšce 4,5m. Započítával se nejlepší čas. Soutěžilo 9 týmů a naše „áčko“vyšplhalo bednu  – 3. místo! A nejlepší zpráva z celého povedeného závodu bylo, že náš Vojta Konopáč získal zlatou medaili a Tonda Uher 9.místo ze 42 závodníků. Zde bych chtěla vyzdvihnout Tondu, který jako absolutní amatér ve šplhu na laně přešplhal spousty registrovných závodníků!!!

Kluci si mimo jiné během závodu mohli vyzkoušet resuscitovat „zraněnou figurínu“, střílet „biatlon“, zacvičit ve fitku, zajezdit na trenažéru konoe a vyzkoušet spousty dalších aktivit. Takže příští rok se opět těším na účast a věřím, že se přidá i někdo z mladších ročníků:)

Nejlepší časy našich šplhounů:

Vojta Konopáč  – 3,86sek

Antonín Uher – 5,71sek

Viktor Daněk – 7,97sek

Radek Horák  – 10,24sek

Petr Štulpa – 11,27sek

Michael Eremiáš – nevydařený pokus

Petr Sívek – nevydařený pokus

Tímto všem šplhounům blahopřejeme! Fotografie ze závodů zde.

Okrskové kolo ve šplhu

Dne 21. 11. 2023 se uskutečnilo okrskové kolo ve šplhu v Tišnově. Soutěžilo 7 škol a za školu 8 žáků – 4 dívky Bartoníková Anežka ze 6. B, Denisa Hauerová ze 7. A, Kateřina Sovová z 8. B, Lucie Štoudková z 9. A a 4 hoši – Jakub Horvát ze 6. C, Jakub Dvořáček ze 7. A, Antonín Uher z 8. A a Vojta Konopáč z 9. A. Jako náhradník s námi jel Andrii Velichko z 8. B.

Na 4,5 metrovou tyč vyšplhal absolutně nejrychleji za 2, 77sek Vojta Konopáč, tím si získal prvenství  jak za 9.ročník, tak celkově, další zlato za osmé ročníky přivezl Tonda Uher s časem 3, 28sek a za další zlatou se zasloužil Jakub Horvát za šesté ročníky. Bohužel dívkám se až tak moc nedařilo a součtem časů jsme si celkově  odvezli 6.místo. Tímto všem soutěžícím blahopřeji a děkuji za fair play hru. Fotografie ze soutěže zde.

Vojtěch Konopáč – Mistr České republiky ve šplhu na laně

V sobotu 18. 11. 2023 proběhlo v Pardubicích Mistrovství České republiky ve šplhu na laně. Vojtěch Konopáč z 9. A na toto mistrovství postoupil z 1. místa z kvalifikačních závodů, které probíhaly během roku po celé České republice. Vojtěch v Pardubicích dokázal obhájit své prvenství a získal titul Mistra České republiky ve šplhu na laně pro rok 2023. Vojtěchu, blahopřejeme Ti a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a našeho města!

Atletický čtyřboj 6. a 7. ročník

V úterý 10. 10. 2023 se vydaly soutěžit dvě skupiny po šesti žácích (chlapci a dívky) z 6. a 7. tříd na okresní kolo atletického čtyřboje do sportovního areálu ZŠ Mokrá-Horákov. Žáci zde za sychravého počasí soutěžili v běhu na 60 m, vytrvalostním běhu na 600 m pro dívky a 800 m pro chlapce, hodu kriketovým míčkem a ve skoku dalekém či vysokém (dle výběru). Složení disciplín napovídá, že atletický čtyřboj klade nároky především na všestrannost žáků, kterou ti naši jednoznačně předvedli! 

V kategorii dívek se mezi sebou utkalo celkem 30 sportovkyň reprezentujících 6 škol. Naše děvčata se jako družstvo umístila na krásném 3. místě se ziskem 4699 bodů.

V kategorii chlapců se mezi sebou utkalo celkem 33 jednotlivců reprezentujících 7 škol. Chlapcům se zde senzačně podařilo dosáhnout 1. místa se ziskem 4492 bodů a postoupit tak do krajského kola. 

Krajské kolo se konalo hned v pátek 13.10. 2023 na ZŠ Laštůvkova v Brně. Soutěžilo se tentokrát již za slunného počasí, ale stále ve stejných disciplínách. Na chlapcích byla znát únava z nedávného minulého kola a jejich výkony se většinou drobně zhoršovaly. Soutěžilo mezi sebou celkem 25 mladších žáků reprezentujících 5 nejlepších škol z Jihomoravského kraje v rámci této soutěže. Ve velké konkurenci se našim žákům bohužel nepodařilo dosáhnout na žádný ze stupňů vítězů, s hrdostí jsme se ale smířili s krásným 4. místem se ziskem 4058 bodů.

Součástí dívčího reprezentačního družstva naší školy byly: Barbora Kuchynková, Anežka Bartoníková, Natálie Packová, Julie Krupanská, Elena Váňová a Hana Juzková.

Součástí chlapeckého reprezentačního družstva naší školy byli: Jakub Dvořáček, Jakub Horvát, Jakub Vinca, Lukáš Bajer, Martin Nahodil, Šimon Svoboda a Jan Uher.

Všem zúčastněným žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy! Na  fotografie se můžete podívat zde.

 

Atletický čtyřboj 8. a 9. ročník

 

Dne 3. 10. a 9. 10. 2023 jsme se zúčastnili okresního kola v atletickém čtyřboji v Tišnově. Soutěžilo se v klasických disciplínách – běh na 60m, hod kriketovým míčkem nebo vrh koulí, skok daleký nebo skok do výšky, vytrvalostní běh 800m – dívky a 1000m  chlapci. V úterý holkám počasí přálo a bylo krásně slunečno a teplo. Horší to bylo dnes, kdy klukům celý den pršelo a byla hrozná zima. Ale přesto všechno jsme jako naše škola, na to, že nemáme příliš kvalitního prostředí na trénink, obstáli s hezkým 8.místem z deseti družstev v dívčí kategorii a kluci (málem si odvezli medaili – o pár bodů to nevyšlo) skončili 4.ze 13!!! Chtěla bych tímto všechny naše atlety pochválit, poděkovat za krásný sportovní výsledek a popřát hodně sil a píle do další atletické soutěže, která se bude konat na jaře a které se opět zúčastníme. Výsledky viz foto.

Soutěžící dívky:  3. 10. 2023

Dundáčková Zuzana – 9.C

Mifková Markéta – 8.A

Makohon Darija – 8.A

Sovová Zora – 8.C

Malá Ester -8.B

Soutěžící chlapci:  9.10.2023

Konopáč Vojtěch – 9.A

Eremiáš Michal – 9.C

Mašek Ondřej – 9.C

Velichko Andrii – 8.B

Novotný Marek – 8.B
 

Archiv školních akcí zde