Sportovní soutěže

Olympijský víceboj – krajské kolo v Brně

V úterý 23. 5. 2023 se vydala skupina 12 vybraných žáků na krajské kolo Sazka Olympijského víceboje, kam se naše škola probojovala po úspěšném okresním kole (1. místo), které se uskutečnilo koncem měsíce března v Ivančicích. Jelikož jsme v této soutěži letos nováčkem, tak si žáci před postupujícím kolem stihli pouze vyzkoušet v rámci hodin tělesné výchovy některé nové a dříve neznámé disciplíny, jako např. dribling mezi kužely, shyby nebo leh – sedy, při čemž proběhlo i měření těchto výkonů. Organizátoři do soutěže však zařadily i disciplíny, které pro naše žáky byly z hodin Tv již o poznání povědomější: běh na 60 m, běh na 1000 m, skok daleký a hod kriketovým míčkem. Následně byli vybráni ti nejvšestrannější žáci naší školy. Akce se pak pod záštitou olympijského výboru konala na krásném atletickém stadionu AC Moravská Slavia v Brně. Zúčastnilo se jí 123 jednotlivců, za družstvo se mezi sebou utkalo celkem 16 nejúspěšnějších škol z Jihomoravského kraje. Ve velké konkurenci se našim žákům bohužel nepodařilo dosáhnout na žádný ze stupňů vítězů, to ale nic nemění na faktu, že zde předvedli skvělé výkony, za které se v žádném případě nemohou stydět. 

Součástí reprezentačního družstva naší školy byli: Veronika Válčíková, Natálie Packová, Julie Krupanská, Zora Sovová, Barbora Kuchynková, Petr Sívek, Patrik Šabata a Ondřej Mašek. Společně se umístili na 15. místě.

Kategorie jednotlivců byla rozdělena podle pohlaví a ročníku narození, soutěžili zde: Monika Mifková (5. místo), Elen Čechová (6. místo), Jolana Novotná (8. místo) a Viktor Mayer (6. místo).

Pevně věříme v podobný, či dokonce ještě úspěšnější příští ročník této soutěže. Moc děkujeme zúčastněným žákům za vzornou reprezentaci školy. Fotografie zde. 

 

Pohár rozhlasu

Dne 4. 5. 2023 se vybraní žáci druhého stupně zúčastnili  54. ročníku soutěže školních družstev pořádané Českým atletickým svazem. Okresní kolo „Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou“ se konalo na VSK univerzitě v Brně. Celkem zde soutěžilo 452 žáků/žákyň v těchto disciplínách: Běh 60m, 600m, 800m, 1000m a 1500m, skok vysoký a daleký, vrh koulí/míčkem a štafeta (4×60 m). Žáci si vyzkoušeli závodit s mnoha dalšími sportovci z různých škol. Naše žákyně Rozálie Hájková dokázala zvítězit v kategorii mladších žákyň v běhu na 600m a taktéž i Šimon Bajer ve své kategorii v běhu na 1 500m. Do krajského finále naše škola nakonec nepostoupila, ale i tak všichni sportovci předvedli pěkné výkony. Na fotografie se můžete podívat ZDE. 

Březnová laťka

V pondělí 27. 3. 2023 jsme na naší škole uspořádali soutěž ve skoku do výšky nazvanou Březnová laťka. Přihlásilo se 40 zdatných sportovců, kteří byli rozděleni do dvou kategorií. Všichni soutěžící podali vynikající výkony.  

Dívky (3. – 5. ročník)

1. místo Klaudie Trnavská , 5. A (110 cm)

2. místo Tereza Valčíková, 4. B

3. místo Lucie Strachoňová, 5. A

Hoši (3. – 5. ročník)

1. místo Matěj Beneš5. B (125cm)

2. místo David Životský5. A

3. místo Jan Uher5. A

Dívky (6. – 9. ročník)

1 místo Lucie Novotná9. B (127cm)

2. místo Zora Sovová, 7. C

Hoši (6. – 9. ročník)

1. místo Adam Karásek, 9. A (142cm)

2. místo Ondřej Mašek, 8. C

3. místo Jan Tichoň, 8. A

Všem skokanům děkujeme a blahopřejeme k dosaženým výsledkům. Fotografie z akce zde.

 

Olympijský víceboj – okres Ivanovice

 
Ve středu 22. 3. 2023 se vydala početná skupina 24 nominovaných na okresní kolo Sazka olympijského víceboje. Akce se pod záštitou olympijského výboru konala ve sportovní hale Ivančice a nakonec se jí zúčastnilo 175 jednotlivců, za družstvo soutěžilo 8 okresních škol. Naši žáci předvedli skvělé výkony a to i navzdory tomu, že jsme do projektu naskočili až ve II. pololetí. Disciplíny (hod medicinbalem, trojskok, kliky, švihadlo, dribling) zkoušeli a měřili v hodinách TV i mimo školu, což se jim vyplatilo. 
Naše vyrovnané družstvo se blýsklo 1. místem a postupem do krajského finále (23.5. Brno), na kterém se podíleli: Nela Bartoníková, Natálie Packová, Veronika Valčíková, Rozálie Hájková, Antonín Uher, David Sova, Tomáš Kylian, Jakub Dvořáček.
Mezi jednotlivci ve svých ročnících narození zazářili a taktéž z postupu se radují na prvních dvou místech: 1. místo – Nela Bartoníková, Natálie Packová, Jolana Novotná, Monika Mifková, 2. místo – Elen Čechová, Viktor Mayer a čekající náhradníci z 3. míst – Viktor Daněk, Filip Malášek, Barbora Kuchynková, David Rozkošný. Výbornou všestrannost předvedli také: Vanesa Bednářová, Barbora Schalková, Adéla Michálková, Julie Plachá, Elena Váňová, Michael Eremiáš, Jan Uher a Michael Prát. 
Všem blahopřejeme a držíme pěsti v dalších kolech i v plnění Olympijského víceboje nejen v hodinách tělesné výchovy. Fotografie ze víceboje zde.

Okrskové kolo ve šplhu na tyči

V pátek 2.12. 2022 jsme se s našimi žáky zúčastnili okrskového kola ve šplhu na 4,5m tyči na ZŠ Smíškova v Tišnově. Přihlášených škol bylo 5. Z každého ročníku byl vybrán nejlepší šplhoun dívka a kluk. Takže do Tišnova odjelo 8 závodníků. Každý žák měl dva pokusy. Pak se nejlepší časy všech žáků sečetly a zjistil se výsledek. I když jsme měli za jednotlivce dva výherce, tak na první ani druhé místo to nestačilo. Ale výsledek i tak byl parádní, odnesli jsme si domů bronz.

Nejlepší opičáci za 6. a 7. třídu byl Antonín Uher ze 7.A s časem 3,54 s a za 8.a 9. třídu  Jan Vyskočil z 9. B s neuvěřitelným časem 2,67 s.

Naši nejlepší šplhouni na ZŠ Veverská Bítýška:

Denisa Hauerová – 6.A –  5,73 s

Jakub Dvořáček – 6.A – 5,08 s

Antonín Uher – 7.A – 3,54 s

Markéta Mifková – 7.A – 6,93 s

Ondřej Mašek – 8. C – 4,20 s

Šárka Vítková – 8. B – 7,37 s

Barbora Schalková 9.A – 5,71 s

Jan Vyskočil – 9. B – 2,67 s

Všem závodníkům blahopřejeme!! Ostatní časy a fotografie zde.