Školní akce první stupeň

Žáci 2. A si vyšli dne 18. 10. 2017 na podzimní vycházku. Šli kolem řeky Svratky směrem na Chudčice  a pozorovali přírodu.
Kolem kapličky vystoupili až na horní lesní cestu a úzkou pěšinkou se dostali na skalní ostroh. Odsud shlédli do údolí a viděli Bítýšku a její okolí v krásných podzimních barvách. Na zpáteční cestě viděli veverku, našli i houby a sbírali barevné listí do výtvarné výchovy. U řeky nakrmily děti kačeny, které se shlukly kolem nich. Dětem se vycházka velmi líbila a byla velmi poučná. Fotografie zde.
 
Žáci 1. – 4. ročníku shlédli 10. 10. 2017 představení O Balynce, dobrém štěněti. Celé představení bylo zaměřeno na ekologii – třídění obalů. Žáci se nejen pobavili a zazpívali, ale především si připomněli jak můžeme všichni přispět k chraně přírody. Fotografie z představení zde.

Dne 2. 10. 2017 navštívili žáci prvního stupně naší školy Výstavu ovoce a zeleniny, kterou uspořádali místní zahrádkáři. Prohlédli si krásně zbarvené podzimní plody ovoce i zeleniny, květiny a bylinky. Výstava byla doplněna pěknými obrázky a nápaditými výrobky z přírodnin. Také naši žáci přispěli svými výtvory, které vytvořili v hodinách výtvarné výchovy a ve školní družině. Výstava se všem dětem velmi líbila. Fotografie k prohlédnutí zde.

Ve středu 20. 10. 2017 obě třetí třídy navštívily divadelní představení Mach a Šebestová v divadle Radost. Dětem se moc líbilo herecké ztvárnění Macha a Šebestové, žáků 3. B. Na jevišti nechyběli ani jejich spolužáci Kropáček, Pažout a Horáček, paní Kadrnožková se svým psem Jonatánem, paní učitelka a další postavy. Kouzelné utržené sluchátko provádí dvěma příběhy: Jak bojovali s Kropáčkovou angínou a Na dobrodružném výletě, kde byli přepadení piráty. Dětem se nejvíce líbil boj s bacily. Těšíme se na další vystoupení.