Školní akce první stupeň

Ve středu 27. 11. 2019 na naší  škole proběhla již tradiční pěvecká soutěž Superstar. Celou soutěž provázela dvě děvčata – Nela Šenkýřová a Aneta Podborská (naše bývalé vítězky). Superstar zahájila třída 3. A s programem Nic nás nezastaví a Nela Šenkýřová s Richardem Seidlem s písní Srdce nehasnou. Byla to malá vzpomínka na Karla Gotta. Potom se soutěžilo. Pro porotu bylo velmi obtížné z 19 soutěžících vybrat ty nejlepší. Diváci si také určili svého vítěze házením víček do připravených plechovek. Diváckou soutěž vyhrál Richard Seidl

A takto dopadlo hodnocení naší poroty :
3. místoKristýna Hrdinová z 5. B s písní Jsi pre mňa best
2. místoŠárka Vítková z 5. B s písní O šípkových růžích
1. místoRichard Seidl ze 3. A s písní Buchet je spousta 
Blahopřejeme! Poděkování patří všem soutěžícím za účast a všem, kteří pomohli tuto soutěž zorganizovat. Ceny věnovala naše škola. Děkujeme. Fotografie ze soutěže zde.

Třídy 2. A a 3. A se zúčastnily podzimního plaveckého výcviku. V deseti dvouhodinových lekcích se žáci naučili či zdokonalili ve splývání, kraulu, prsou, znaku, též se zkoušeli potápět, trénovali vytrvalost nebo otužování. Na úterý se vždy žáci těšili, lektorky byly též většinou usměvavé a trpělivé. Na dnešní poslední hodině se kluci i dívky vyřádili na tobogánu, divoké řece a různých soutěžích. Určitě se nám bude po úterních plavacích lekcích stýskat. Fotografie našich plaváčků můžete vidět zde.

Dne 20. 11. 2019 proběhla na naší škole pro žáky 1. a 2. ročníků soutěž v přeskocích přes švihadlaZ každé třídy bylo vybráno 5 nejlepších skokánků. Ve finále se tedy utkalo vždy 10 žáků z každého ročníku.
A zde je umístění těch nejlepších:
 
1. ročník   
                3. místo:   MONIKA MIFKOVÁ              I.B
                2. místo:   KAROLÍNA FOUSKOVÁ      I.A
                1. místo:   TEREZA VALČÍKOVÁ          I.B
 
2. ročník
                3. místo:   NATÁLIE ČECHOVÁ     II.B
                2. místo:   NATALI BARAŠOVÁ      II.B
                1. místo:   ANNA MUSILOVÁ         II.B
 
Všechny děti se do soutěže aktivně zapojily. Od začátku roku udělaly velké pokroky. BLAHOPŘEJEME TĚM NEJLEPŠÍM!!! Fotografie ze soutěže zde.
 

Dne 4. 11. 2019 navštívily třídy 3. A a 3. B společně představení O Glashtinovi a slepé dívce v brněnském divadle Polárka. Byla to irská pohádka o bytostech zrozených z mořských vln, o zrádném snění, které nás odtrhne od lidí a světa víc než slepota. Toto představení trvalo necelou hodinku, šlo o první reprízu, protože premiéru si tento kus odbyl teprve dva dny před tím, v sobotu 2. 11. Představení vykouzlilo typicky snovou atmosféru irského drsného přímořského života, irské hudby, která umocňovala děj na jevišti, mnohdy až ke strašidelnému vrcholu. Žáci doslova ani nedutali, jak byli pohrouženi do samotného příběhu. Tuto netradiční „pohádku“ můžu doporučit všem, kdo hledají něco odlišného a originálního od podbízivých a laciných titulů. Určitě do Polárky opět někdy zavítáme. Fotografie zde.

Žáci 1. tříd navštívili dne 16. 10. 2019 divadlo Radost v Brně. Zhlédli divadelní  pohádku Zlatovláska od K. J. Erbena. Příběh o Jiříkově putování a hledání krásné princezny je situován do moravsko – slovenského pomezí a jeho součástí jsou krásné lidové písně. Představení se dětem velice líbilo.
 

Žáci 1. tříd si vyšli dne 8. 10. 2019 na podzimní vycházku. Děti 1.A  šly ulicí Na Babkách k lesu a děti 1. B šly podél řeky Svratky. Obě třídy pozorovaly podzimní přírodu v krásných barvách. Poznávaly stromy, keře, květiny plody a sbíraly barevné listí do výtvarné výchovy. Dětem se vycházka líbila a byla poučná. Fotografie z podzimní vycházky zde.

V pondělí 30. 9. 2019 navštívili žáci prvního stupně naší školy výstavu ovoce a zeleniny. Výstavu pořádají tradičně místní zahrádkáři. Žáci si mohli prohlédnout různé druhy zeleniny, ovoce, květin i bylinek. Všechny děti překvapily  obrovské dýně vystavené hned u vchodu. Po prohlídce si žáci mohli ochutnat výborné vzorky medu a koláčky, které připravily pořadatelky.  Výstava byla doplněna obrázky a výrobky z přírodnin, které udělaly děti ze základní i mateřské školy. Děkujeme zahrádkářům za pozvání a těšíme se na další spolupráci. Fotografie z výstavy zde.

Dne 19. 9. 2019 zažili žáci 2. A a 2. B v divadle Radost hodně radosti. Děti sledovaly, jak se Pipi Dlouhá punčocha skamarádila s Tomym a Anikou, jak si poradila s „nábosilkou“ i panem učitelem, jak připravila vynikající ňamňamce nebo jak zachránila všechny před piráty. Všem se ve světě dětské neomezené fantazie a hravosti moc líbilo.

Dne 2. 9. 2019 se konalo slavnostní zahájení školního roku 2019/2020 pro prvňáčky. Pro nepřízeň  počasí se konala tato akce ve víceúčelovém sále ZŠ. Přišli rodiče se svými dětmi, ale i babičky a dědečkové. Děti postupně chodily  k panu školníkovi, který je v obleku pedela pasoval na žáky naší školy. Prvňáčci obdrželi  také pamětní list na tento den od pana starosty a místostarosty.  Potom děti odešly se svými paní učitelkami do svých tříd, kde si převzaly nachystané školní pomůcky a dárky. Ze tříd odcházely děti s úsměvem. Fotografie z tohoto důležitého dne zde.