Školní akce první stupeň

V úterý 10. 4. 2018 proběhlo v Tišnově na ZŠ Smíškova okrskové kolo ve vybíjené. Naši školu reprezentovaly dva týmy složené z dívek a chlapců pátých tříd. Za dívčí družstvo nastoupily do hry tyto hráčky: Vacková Karolína, Dundáčková Anika, Pavlíčková Tereza, Cardová Anežka, Kratochvílová Kristýna, Králíková Barbora, Jančová Claudie, Šenkýřová Nela, Samsonová Markéta, Bednářová Kateřina a Konečná Karla. V dívčí kategorii se sešly týmy z pěti škol. Hrálo se systémem každý s každým a naše děvčata třemi jasnými výhrami a jednou prohrou obsadily krásné 2. místo! Náš chlapecký tým hrál v tomto složení: Sojka Martin, Pučálka David, Švaňhal Adam, Petrásek Josef, Daněk Adam, Sova Jakub, Koubek Daniel, Brychta Radek, Špaček David, Boháč Daniel a Sova Patrik. Kategorie chlapců byla letos zastoupena výjimečně velmi početně. Přihlásilo se celkem šest týmů, které byly rozděleny do dvou skupin. Vítězové skupin pak sehráli zápas o první místo. Našim chlapcům, bohužel, letošní turnaj nevyšel tak dobře jak děvčatům a i přes veškerou snahu skončili na 5. místě. Všem hráčům gratulujeme a děkujeme za vzornou
reprezentaci naší školy! Fotografie zde.

Dne 9. 4. 2018 proběhly na naší škole dvě důležité události – zápis dětí do první třídy a Den otevřených dveří. Budoucí prvňáčci přišli za doprovodu rodičů poprvé do naší školní budovy. Vyzkoušeli si znalost i barev a geometrických tvarů, orientaci na obrázku, správnou výslovnost a počítání do deseti. Pochlubili se připravenou básničkou nebo písničkou. Nakonec získali pamětní list a mohli si vybrat dárky, které jim připravili žáci z pátých, šestých tříd a také děti ze školní družiny. Mezi dárky nechybělo ani malé Lego. Na všechny děti a jejich rodiče se opět těšíme 23. května, kdy proběhnou „Dílničky pro budoucí prvňáčky“ a informativní schůzka rodičů budoucích prvňáčků. Zároveň se zápisem dětí do prvních tříd se uskutečnil Den otevřených dveří. Všichni zájemci si mohliprojít za doprovodu žáků osmého a devátého ročníku celou budovu školy. Mimo jiné mohli nahlédnout do učebny cizích jazyků, chemie, informatiky, školní jídelny či víceúčelového sálu. V učebně chemie si mnozí vyzkoušeli jednoduché chemické pokusy, v učebně přírodopisu zase práci s mikroskopem a prohlédli si přírodniny, se kterými se pracuje v hodinách přírodopisu. V další třídě si mohli otestovat své znalosti ze zeměpisu. Návštěvníci byli spokojeni a Den otevřených dveří se vydařil. Tak za rok na shledanou! Fotografie si prohlédněte zde.

V úterý dne 3. 4. 2018 nás navštívil šéfkuchař pan Zbyněk Diatka, aby s kuchařkami naší školy již podruhé uvařil jednu ze svých dobrot. Tentokrát jsme ochutnali cizrnovou polévku s rajčaty a bazalkou, halušky strapačky se zelím a uzeným masem a jako sladkou tečku na závěr jsme měli čokoládové řezy s kousky čokolády a citronovoupolevou. Pane šéfkuchaři, děkujeme a těšíme se na Vaši další návštěvu!! Fotografie z vaření zde.

Ve dnech 2. 3. a 23. 3. 2018 se děti v rámci prvouky a tématu úrazy a nemoci seznámily s technikou obvazování. Přišla k nám do třídy paní asistentka Lada Švandová a ukázala dětem jak obvazovat případné obraženiny, či lehčí úrazy. Po živé besedě v kruhu jsme přistoupili k samotné praxi. Po výběru figuranta a názorné ukázce pak měly děti možnost obvazovat se navzájem se sousedem. Naučily se tak rozbíhavý a sbíhavý obvaz kolene, loktu či paty, dále obvaz prstů a nakonec nejtěžší obvaz hlavy, tzv. Hippokratovu čepičku. Děti se nadšeně obvazovaly, jen doufejme, že toto obvazování zůstane jen na teoretické rovině. Foto zde.

V pondělí 19. 3. 2018 žáci druhých a třetích tříd navštívili v brněnském planetáriu program Robinsonka. Součástí představení byla stručná procházka sluneční soustavou a také prohlídka hvězdné oblohy – ukázka několika jasných hvězd a nejnápadnějších souhvězdí.V programu o Robinsonce spolu s hlavní hrdinkou Sárou prožily děti jedinečné dobrodružství z roku 2134. Sára přistála v měsíčním modulu na měsíci nedaleko Hadleyho brázdy, kde přistálo před více než 100 lety APOLLO 15. Sára se dostane na starou měsíční základnu, kde jí pomůže se zprovozněním robůtek LABY. Celý plán na záchranu pokazí zvědavý nákladní robot H-Ugo. Stará základna je zničená a Sáře se podaří s robůtkem LABY uniknout a dočká se rychlé záchrany kosmickou lodí, v níž přiletí tatínek. Program se dětem moc líbil. Užily si také focení s mimozemšťany a prohlídku interaktivního parku. Fotografie zde.

V pátek 16. 3. 2018 se vydaly čtvrté třídy do divadla Radost v Brně. Všichni se těšili na divadelní představení Pipi Dlouhá punčocha, které herci nastudovali podle knihy známé spisovatelky Astrid Lindgrenové. Veselý příběh malé uličnice se všem velmi líbil. Během představení zazněly také pěkné rytmické písničky. Něco málo o představení si můžete přečíst na stránkách divadla a naše návštěvníky divadla zase zde.

Ve středu 14. 3. 2018 navštívili žáci II. A a II. B představení Mach a Šebestová v divadle Radost. Humorné představení se všem dětem moc líbilo. O představení si můžete přečíst a krátké video z něj si můžete pustit, na stránkách divadla, kliknutím zde a naše fotografie kliknutím sem.

V úterý 6. 3. 2018 navštívili žáci 3. A a 3. B knihovnu ve Veverské Bítýšce. Pravidelní čtenáři zde mohli vrátit přečtené knihy a nové si vypůjčit. Mezi knihami se nám všem líbilo. Odnášeli jsme si nejen zajímavé tituly, ale i pohodový pocit z příjemně prožité hodiny. Fotografie z knihovny zde.

V pátek 16. 2. 2018 navštívila třída 5.A výukový program v centru Rozmarýnek. Název ,,PŘÍPAD DOKTOR SACHARIN“ prozrazoval, že se program hravou formou zabýval různými sladidly a jejich působením na člověka. Žáci se zde nejprve stali detektivy pátrajícími po tajných ingrediencích, které zákeřný doktor Sacharin používal k oslabení dětí i  dospělých. Dále prozkoumávali složení běžných sladkostí a seznámili se s důsledky nadměrné konzumace cukru na lidský organismus. V zasněžené zahradě formou stimulační hry podstoupili testování účinků energetických nápojů. Nakonec si zahráli na kuchaře a ve cvičné kuchyni si připravili zdravé palačinky, které si posléze s chutí snědli. Na památku obdrželi recept na jejich přípravu. Během přestávek měli žáci možnost seznámit se s gekončíky a s dalšími plazy, kteří Rozmarýnek trvale obývají. Všem žákům se celý program moc líbil a už se těší na další návštěvu. Fotografie zde.

Žáci 2. A a 2. B navštívili dne 19. 2. 2018 ekologické sdružení Rozmarýnek v Brně. Program se nazýval Čarodějné býlí. Žáci byli rozděleni do 3 skupin. V každé skupině plnili různé úkoly. V první části poznávali bylinky nejen z obrázků, ale také podle čichu. Ochutnali čaj z mateřídoušky. V druhé skupině si vyrobili měsíčkovou mast, kterou si odnesli domů i s receptem. V poslední části si prohlédli zimní zahradu, která se nachází v areálu. Zahráli si různé hry a učili se, která bylinka pomáhá na jakou nemoc. Dětem se program velice líbil. Fotografie k prohlédnutí zde.

Ve čtvrtek 15. 2. 2018 navštívili žáci čtvrtých tříd ekologické centrum Rozmarýnek v Jundrově. Byl pro ně připraven výukový program 3D Brouci, všude kam se podíváš. Žáci pracovali ve skupinkách. Zjišťovali hlavní znaky brouků, rozpoznávali brouky od ostatního hmyzu. Měli k dispozici různé obrázky, mrtvé i živé exponáty. Dozvěděli se mnoho zajímavého ze života brouků. Nakonec zhlédli krátký 3D film o broucích a vyrobili si z papíru vlastního brouka. Všichni odcházeli z Rozmarýnku spokojeni. Fotografie z Rozmarýnku zde.

Díky tomu, že žáci 5. B třídy vyhráli soutěž v účasti na každoročním školním projektu „Vítání Zimy“, mohli si první únorový den užít na kluzišti v Tišnově, které bylo pronajato pouze pro naše šikovné páťáky. Někteří žáci byli již zkušení bruslaři a na ledě provozovali přímo nevšední kousky. Ti, co na bruslích stáli poprvé, se základy bruslení učili. Během pobytu na ledě si žáci zkoušeli např. přešlapování, brzdění, jízdu pozpátku, jízdu ve dvojicích, zkoušeli citrónky a zazávodili si i ve štafetě družstev. Bohužel nám počasí příliš nepřálo a celou dobu mírně pršelo, ale to nikoho neodradilo a sportovní dopoledne jsme si všichni užili a líbilo se nám. Fotografie zde.

V úterý 30. 1. 2018 obě třetí třídy navštívily veřejnou zkoušku představení Pipi Dlouhá punčocha v divadle Radost. Napínavé příběhy s Pipi nás zavedly do světa fantazie a hravosti. Pipi se se svými kamarády Tomym a Anikou, podívala do školy, aby se naučila „nábosilku“ a dětem zazpívala píseň o strašlivých pirátech, naučila děti smažit ňamňance, poradila si s policajty i tuláky, zkrotila tygra a nakonec na tichomořském ostrově všechny zachránila před skutečnými piráty. V celém představení byly nádherné kulisy a skvělý nápad na využití trampolín k soubojům Pipi s tuláky a piráty. Dětem se představení moc líbilo.

V neděli 21. 1. 2018 uspořádala naše škola v sále KD Maškarní karneval. Sešla se pestrá směsice kostýmů, od veverek, přes Spidermany, zombie, skřítky, víly, až k princeznám, čertům, kuchtíkovi, želvám Ninja nebo upírovi. Karneval začal tanečním vystoupením žáků 6. B a družiny. Celé odpoledne moderoval bývalý žák naší školy Petr Tichoň, poděkování si zaslouží žáci devátých tříd, kteří pomáhali při soutěžích a tanečkách. Součástí karnevalu byla i bohatá tombola, hlavní cenou byl úchvatný dort ve tvaru masky. Tři hodiny utekly během zajímavého programu jako voda, děti se mohly vyfotit ve svých maskách v připraveném fotokoutku nebo s maskotem školy – veverkou. Přes dvě stovky návštěvníků svědčí o vzrůstající popularitě této akce a těšíme se v příštím roce opět na viděnou. Fotografie zde.

V sobotu 20. 1. 2018 proběhl v sále Kulturního domu již 4. ročník Školního plesu. Velkolepým zahájením plesu bylo téměř profesionální předtančení žáků naši školy v choreografii p. učitelky M. Jůzové a p. učitelky V. Petrové. Žáci byli odměněni velkým potleskem. K poslechu a tanci po celý večer hrála kapela Jiřího Helána se svými sólisty a hudební skupina Z Wokna, která je tvořena bývalými žáky naší školy. Součástí plesu byla i letos hra o ceny, která byla opět pestrá. Všem sponzorům a rodičům za příspěvky děkujeme!! Výtěžek ze školního plesu bude výhradně použit pro žáky školy na celoškolní akce. Na závěr chceme poděkovat všem, kdo se podíleli na zajištění plesu, ale i těm, kdo přispěli do bohaté hry o ceny, a také Vám všem, kteří jste se přišli pobavit a podpořit školu. Na shledanou na příštím již 5.ročníku školního plesu! Fotografie z plesu naleznete zde.Video z předtančení zde.

18. 1. 2018 se II. A a II. B vydala na vycházku ke krmelci. Každý žák si přinesl z domu nějaký pamlsek pro zvířátka. Bylo slunečné ráno a všude ležel sníh. V lese pozorovali přírodu a stopy zvěře. Na závěr se všichni nabažili sněhu na louce pod lesem. Fotografie z vycházky zde.
 
19. 1. 2018 využila II. A a II. B vzácného zimního počasí a vydala se v rámci TV bobovat. Všichni žáci si sportování na nedalekém kopci náramně užili. Fotografie zde.

Hned první den po vánočních prázdninách, tedy ve středu 3. 1. 2018, se žáci pátých ročníků společně vydali do divadla Polárka, kde zhlédli představení Robinson Crusoe. Žáci s napětím sledovali osud osamělého muže, který ztroskotal na pustém ostrově, kde se snažil překonat samotu a zachovat si jasnou mysl. Robinson tak musel řešit zásadní otázky: Jak přežít? Jak se uživit? Jak se dostat z ostrova? Děti si tak užily dobrodružství plné exotiky a humoru. O zábavu se postaral především Robinsonův přítel Pátek, kterého si malí diváci velmi oblíbili. Představení se žákům moc líbilo.

Stalo se již tradicí , že naše škola vítá zimu v terénu. V den zimního slunovratu 21. 12. 2017 se všechny třídy vydaly uvítat první zimní den.
V okolí Veverské Bítýšky na každou třídu čekal zajímavý turistický okruh se společným cílem, tím byla hájenka Na Hlince v blízkosti obce Hvozdec, kde si naši žáci mohli u ohně opéci špekáček, doplnit síly teplým čajem a dopřát si chvíli klidu v předvánočním shonu. Třídy druhého stupně se navíc po cestě seznámily se základy geokešingu. Lehce posněžená krajina nás všechny navnadila na blížící se vánoční svátky a dny volna. Zimo vítej….. Fotografie zde.

Dne 7. 12. 2017 žáci 2. A třídy vyráběli ve výtvarné dílně vánoční dárek pro maminky. Na bílou plátěnou tašku otiskovali podle šablon vánoční motivy a svojí kresbou obrázek ještě dotvořili. Tašky byly velmi pěkné. Ve škole ještě napsali vánoční přání. Dárek se bude maminkám líbit. Fotografie zde.

Stejně jako v předchozím roce jsme se v adventním čase sešli na vánočně vyzdobeném školním dvoře. Na pódiu se v podvečer 8. 12. 2017 vystřídali v krátkých vystoupeních postupně žáci naší školy. Přestože příprava a organizace zkoušek i samotného vystoupení s tolika účinkujícími byla velmi náročná, vše se podařilo na jedničku. Program byl pestrý, jednotlivá vystoupení byla dobře připravená a děti byly naprosto úžasné. Na závěr zazpíval jako host s krátkým hudebním vystoupením pan Jiří Helán, který se vždy velmi ochotně zúčastňuje školních kulturních akcí. Poslední píseň „Tichá noc“ zazpíval pan Helán se svoji kolegyní a celým školním sborem. Tato společně zazpívaná koleda byla krásným zakončením celého večera a vyjádřením naplnění cíle celé akce – setkat se, strávit společně čas a přispět ke vzájemnému porozumění mezi školou a rodiči. Samozřejmě nechyběl ani prodej výrobků z naší keramické dílny a z hodin pracovních činností. Bylo podáváno občerstvení v podobě teplých nápojů jak pro děti, tak i dospělé. Děkujeme všem vystupujícím, organizátorům, ale také rodičům a ostatním, kteří se přišli na vystoupení podívat. Fotografie zde.

V úterý 5 12. 2017 naši školu navštívil Mikuláš s anděly a dokonce i čerty. Mikuláš byl samozřejmě jen jeden, andělé dva, zato čerti se sešli hned tři. Při pohledu na ně měli snad i dospělí strach. Andělé měli v košíčku spoustu sladkostí a vyrazili do tříd, kde už na ně čekaly děti. Protože prvňáčci byli hodní, tak ani strašení čertů nebylo potřeba. Za básničku nebo písničku, kterou měl každý z nich připravenou, dostaly všechny děti sladkou odměnu. Ve vyšších ročnících už čerti nebyli tak hodní, zvlášť na zlobivé děti. Všem se Mikuláš, andělé i čerti líbili a těšíme se, jestli i příští rok k nám tato vzácná návštěva zavítá. Fotografie zde.

Naše škola je zapojena do projektu Ovoce a zelenina do škol. Dne 30. 11. 2017 navštívil naši školu maskot firmy Bovýsek s programem pro děti 1. – 3. ročníku. Maskot si s dětmi popovídal a udělal s nimi několik soutěží na téma „Ovoce a zelenina pro zdraví“. Děti dostaly na závěr od Bovýska malý dáreček. Fotografie zde.
 
Naši školu navštívila dne 29. 11. 2017 cimbálová kapela RÉVA ze Zlína, která svým vystoupením zpestřila žákům 1. a 2. stupně školní dopoledne. Koncert se konal ve víceúčelovém sále a byl rozdělen na 2 části. Koncert pro žáky 1. – 6. třídy byl zaměřen na Vánoce. Děti se seznámily s nástroji, zazpívaly si vánoční koledy, sledovaly průvodní slovo a se zájmem odpovídaly na soutěžní otázky, které se týkaly vánočních zvyků a tradic. Potleskem doprovázely hudebníky a na závěr si i zatančily. Žáci 7. – 9. třídy poslouchali skladby B. Smetany, ale i písně lidové a písně z muzikálů. Koncert se dětem velice líbil. Fotografie zde.

Ve středu 22. 11. 2017 se žáci 5. B vydali na návštěvu brněnského environmentálního centra Rozmarýnek. Zúčastnili se programu „Případ doktor Sacharin“. Hned v úvodu se z žáků stali detektivové, kteří měli za úkol vyzkoumat, jaké složení mají oblíbené nápoje a pochoutky. Zjistili, že společným znakem je velké množství cukru. Poté žáci diskutovali, jaký vliv má na naše zdraví častá konzumace těchto potravin. Nakonec se detektivové proměnili v kuchaře – ve cvičné kuchyňce si žáci usmažili zdravé palačinky, které poté s velkou chutí snědli. Celé dopoledne v Rozmarýnku rychle uteklo a už teď se těšíme na další návštěvu. Fotografie zde.

Žáci 2. a 2. B navštívili dne 20. 11. 2017 divadlo Radost v Brně. Zhlédli představení Baba Jaga na motivy ruské lidové pohádky. Příběh začíná na svatbě Ivánka s Mášenkou, kam přilétá baba Jaga, která Ivánka unese. Mášenka se vydá Ivánka zachránit a na cestě ji provází panáček Petruška. Následuje spousta napínavých i veselých příhod – s loupežníky, s babou Jagou, s Kostějem, který Mášenku začaruje. A jak tato pohádková komedie, plná fantazie dopadne? Samozřejmě dobře, jako v každé správné pohádce.
Divadelní představení se dětem velice líbilo. Fotografie zde.
 
V pátek 10. 11. 2017 se vydali žáci čtvrtých ročníků do divadla Radost. Všichni se moc těšili, protože v letošním školním roce ještě v divadle nebyli. Měli možnost zhlédnout divadelní představení Bylo nás pět, které vzniklo podle známé knihy Karla Poláčka. Humorné vyprávění hlavního hrdiny, malého Petra Bajzy, se všem moc líbilo. Diváci společně s Péťou a jeho kamarády zažívali různá klukovská dobrodružství. Seznámili se s dobou pro dnešní děti tak vzdálenou. S dobou před první světovou válkou. Představení bylo oživeno nápaditými písničkami a hrou herců na hudební nástroje. Všem dětem se divadlo líbilo.

V úterý 14. 11. 2017 jeli žáci třetích tříd na poslední plavecký výcvik. Třeťáčci měli zajištěné plavání v bazénu v Kuřimi a to 10 lekcí po 2 hodinách. Za těchto 20 hodin se všichni, kteří neplavali, plavat naučili. Byli rozdělení do 4 skupin a ve všech hodinách trénovali plavání na znak, prsa, kraul i šipky. Vše bylo prokládáno zábavou s různými plaveckými pomůckami, návštěvou skluzavky, vířivky i bazénu s řekou. V posledním plavání všem bylo odměnou soutěžení v různých plaveckých disciplínách a předání Mokrého vysvědčení. Škoda, že už příští rok neplaveme. Fotografie zde.

Ve čtvrtek 9. 11. 2017 byla na naší škole opět soutěž ve zpěvu – Superstar z Veverské Bítýšky. Zúčastnilo se jí 21 zpěváčků z celého prvního stupně. Porota měla velmi těžké rozhodování, protože už i prvňáčci zpívali písničku Pátá a Ráda se miluje od Plíhala. Výkony se stupňovaly až do pátého ročníku, kde nás překvapila Anetka Podborská – dokonalá zpěvačka. Příjemnou atmosféru dokázal vykouzlit náš známý moderátor Petr Tichoň / bývalý žák naší školy/ a také přiměl obecenstvo k tleskání, dupání, hlasitému zpěvu a dokonce i k tanci. Soutěž si tedy užili úplně všichni. A jak to všechno dopadlo?

  1. písnička 2. písnička
1. místo Aneta Podborská 5.A Moje matematika Až jednou budu velká
2. místo Jan Tichoň 3.A Hlupák Husličky
3. místo Richard Seidl 1.A Ráda se miluje Pátá

I diváci si mohli zvolit svého nejlepšího zpěváka vhozením víčka do plechovky. Diváckou soutěž Cenu diváka vyhrála Markéta Mifková ze 2. A. Letos byla Superstar super! Těšíme se na další a děkujeme ředitelství školy za krásné ceny pro vítěze. Fotografie zde.

V pátek 3. 11. 2017 proběhla na naší škole pro žáky 1. a 2. ročníku soutěž v přeskocích přes švihadlo. Žáci od začátku školního roku trénovali v hodinách TV, někteří i doma. Z každé třídy bylo vybráno 5 nejlepších a ti si poměřili svoje síly. Zde je výsledková tabulka těch nejlepších:

  1. kategorie – žáci prvních tříd 2. kategorie – žáci druhých tříd
1. místo Lukáš Lipovský I. A 63 skoků / 30 s Nela Bartoníková II. A 72 skoků / 30 s
2. místo Elena Váňová I. A 59 skoků / 30 s Jakub Mičánek II. A 66 skoků / 30 s
3. místo Julie Plachá I. B 58 skoků / 30 s Lucie Rozkošná II. A 60 skoků / 30 s
        Ester Malá II. B 60 skoků / 30 s

Fotografie ze soutěže zde. 

V pondělí 23. 10. 2017 navštívily první třídy Planetárium a vědecké centrum VIDA v Brně. První zastávka patřila Planetáriu. Zde jsme shlédli filmovou projekci velkého měsíčního dobrodružství „Robinsonka“. Před samotným promítáním nás pracovník planetária seznámil s hvězdnou oblohou. Poté jsme se přesunuli do vědeckého centra VIDA. Zde jsme si vyzkoušeli různé zajímavé experimenty a vynálezy. Zároveň jsme absolvovali představení science show o šíření zvuku. Dětem se náš první společný výlet líbil. Všichni jsme si odnesli spoustu zajímavých zážitků. Fotografie zde.

18. 10. 2017 se žáci 2. B vypravili na podzimní vycházku. Bylo pěkné počasí a příroda hýřila všemi barvami. Žáci poznávali stromy, keře a houby. Trasa vedla náročnějším terénem a uspokojila i dobrodružnější povahy. Ze skal nad řekou Svratkou byl nádherný výhled do širokého okolí. Fotografie z vycházky zde

Žáci 2. A si vyšli dne 18. 10. 2017 na podzimní vycházku. Šli kolem řeky Svratky směrem na Chudčice  a pozorovali přírodu.
Kolem kapličky vystoupili až na horní lesní cestu a úzkou pěšinkou se dostali na skalní ostroh. Odsud zhlédli do údolí a viděli Bítýšku a její okolí v krásných podzimních barvách. Na zpáteční cestě viděli veverku, našli i houby a sbírali barevné listí do výtvarné výchovy. U řeky nakrmily děti kačeny, které se shlukly kolem nich. Dětem se vycházka velmi líbila a byla velmi poučná. Fotografie zde.
 
Žáci 1. – 4. ročníku zhlédli 10. 10. 2017 představení O Balynce, dobrém štěněti. Celé představení bylo zaměřeno na ekologii – třídění obalů. Žáci se nejen pobavili a zazpívali, ale především si připomněli jak můžeme všichni přispět k chraně přírody. Fotografie z představení zde.

Dne 2. 10. 2017 navštívili žáci prvního stupně naší školy Výstavu ovoce a zeleniny, kterou uspořádali místní zahrádkáři. Prohlédli si krásně zbarvené podzimní plody ovoce i zeleniny, květiny a bylinky. Výstava byla doplněna pěknými obrázky a nápaditými výrobky z přírodnin. Také naši žáci přispěli svými výtvory, které vytvořili v hodinách výtvarné výchovy a ve školní družině. Výstava se všem dětem velmi líbila. Fotografie k prohlédnutí zde.

Ve středu 20. 10. 2017 obě třetí třídy navštívily divadelní představení Mach a Šebestová v divadle Radost. Dětem se moc líbilo herecké ztvárnění Macha a Šebestové, žáků 3. B. Na jevišti nechyběli ani jejich spolužáci Kropáček, Pažout a Horáček, paní Kadrnožková se svým psem Jonatánem, paní učitelka a další postavy. Kouzelné utržené sluchátko provádí dvěma příběhy: Jak bojovali s Kropáčkovou angínou a Na dobrodružném výletě, kde byli přepadení piráty. Dětem se nejvíce líbil boj s bacily. Těšíme se na další vystoupení.