Školní akce druhý stupeň

Dne 13. 12. 2021 proběhla poslední – desátá hodina kroužku FlorbaluPochvalu za 100% účast získal Richard SeidlKroužek navštěvovali žáci 3. – 6. ročníku, kteří se naučili základům florbalu. V závěrečné hodině proběhl Vánoční turnaj, kde se proti sobě postavilo 5 týmů po 3 hráčích. Svá jména si vybrali následovně: Zduborci, Aligátoři, Špatnej tým, Zembišové a Opraváři. Až do konce zápasu to bylo velmi napínavé, zvítězit však mohl pouze jeden tým. Vítězným týmem se stal „Špatnej tým“ ve složení: Adam Balák (V. A), Lukáš Lipovský (V. A) a Martin Konečný (V. B).

Celkové pořadí:

1. Špatnej tým

2. – 3. Aligátoři

2. – 3. Zduborci

4. Zembišové

5. Opraváři

Na další hodiny se budeme těšit v druhém pololetí!

Jak všichni místí asi víme, v Holasicích je sad, který patří rodině Jebáčků. Všechny jejich děti naši školu dříve navštěvovaly a znají se s naším panem ředitelem. Minulý týden, Štěpán Jebáček, požádal naší školu o pomoc při sběru jablek v jejich sadech.  Aby žáci nezameškali příliš mnoho učiva, vybrala se třída, která měla v ten den nejvíce výchov. Dle rozvrhu to nejlépe vycházelo na úterý 19.10. a středu 20.10. třídám 7. A a 7. CRáno jsme jeli autobusem z Veverské Bítýšky a hned na první zastávce v Holasicích jsme vystoupili. Poté jsme se prošli lesem až k sadům, kde jsme do ruky dostali kbelíky a my začali trhat. Sbírali  jsme cca do 12,30h s malou přestávkou na svačinu. Zpět ke škole jsme dorazili po 13h. Odměnou nám byla velká pochvala a výborná jablíčka, která jsme si mohli trhat. Děti si to užily . . hlavně tím, že nemusely sedět v lavicích a mohly být se svými kamarády na čerstvém vzduchu. Fotografie sběračů ze 7. A zde a sběrači ze 7. C zde.

V měsíci říjnu podnikla třída 6. B výpravu do Záchranné stanice v Jinačovicích. Pod vedením paní učitelky Vašíčkové se žáci podívali tam, kam se běžný smrtelník může podívat pouze jednou za rok a to při dni otevřených dveří. Stanice je veřejnosti nepřístupná, aby zde umístěná zvířata měla potřebný klid. Naši žáci si prohlédli vnitřní i venkovní prostory stanice, seznámili se s chodem a významem takového zařízení a v neposlední řadě se seznámili s místními svěřenci. Měli tak možnost si zblízka prohlédnout kunu, ježky, poštolky nebo třeba vydry. Po praktických ukázkách přišla na řadu velmi poutavá prezentace s fotografiemi ze zásahů místních zaměstnanců. Žákům se ve stanici velmi líbilo a doufáme, že se nám ještě někdy podaří záchrannou stanici navštívit.