Prvňáčci v knihovně

V úterý 26. 3. 2024 oslavili žáci 1. tříd „Březen – měsíc knihy“ návštěvou místní knihovny. Před návštěvou knihovny na ně však čekal výukový program – Povídání o knihovně a knihách. Malí čtenáři se dozvěděli o tom, jak se knihy půjčují a jak se k nim máme všichni chovat. Následovalo povídání o pohádkách a pohádkových bytostech. Nakonec si žáci se zapojením vlastní fantazie vytvořili svoji krátkou pohádku. Nejvíce se všem líbila samotná návštěva knihovny. Dokonce mezi prvňáčky byli takoví, kteří již do knihovny pravidelně chodí. V dětském oddělení si každý mohl najít a prohlédnout spoustu pěkných knih. Návštěva knihovny se vydařila a určitě přilákala některé prvňáčky, aby do knihovny začali chodit. Fotografie z knihovny zde.