Projekt Pochop přírodu

Ve čtvrtek 2. 11. 2023 se žáci celého prvního stupně zúčastnili projektového dne Pochop přírodu. Z různých koutů Česka k nám do školy přijeli lektoři s rozmanitými programy a hlavně živými zvířaty. Byli jsme doslova okouzleni nádhernými sovami, od kulíška nejmenšího po výra velkého, sokolník nám ukázal i sovy za letu a při výcviku. Na Ostrůvku na nás zase pro změnu čekala jedenáctičlenná skupina sibiřských a aljašských husky. Pan Tomáš nám přiblížil vývoj a historii mushingu, tedy psích spřežení. Nakonec jsme si pejsky mohli pohladit a pomazlit se s nimi, byli velmi přátelští. V tělocvičně na nás zase čekala ochočená liška Coco, dozvěděli jsme se plno zajímavostí o této šelmě a pro některé to byl ojedinělý zážitek, vidět takto zblízka toto divoké zvíře. Posledním programem byl program o mravencích. Děti si mohly prohlédnout živou kolonii mravenců a systém celého mraveniště. Program byl moc fajn a budeme se těšit třeba příští rok na další zajímavé projekty se zvířátky. Fotografie z projektového dne zde nebo klikni na fotku.