Výuka v přírodě – 5. A navštívila ZaHrátku

Ve čtvrtek 14. 9. 2023 se děti z 5. A vydaly do místního lesního klubu ZaHrátka zažít výuku v přírodě. Jako milé překvapení tam pro ně byla nachystána jablíčka na svačinku a krásně připravené stoly na výuku pod pergolou. S paní učitelkou třídní si v rámci vlastivědy povídali o Jihomoravském kraji, řece Svratce, o Veverské Bítýšce a jejím zajímavém okolí. Hodinu tělesné výchovy věnovaly fotbalu a míčovým hrám. Přeměřily si všechny vyvýšené záhony, komposty, palety a získané údaje bohatě využily v hodině matematiky. V rámci výtvarné výchovy si barevně a zajímavou grafikou upravily třídní pravidla a v pracovních činnostech vytvořily skutečně originální pokrmy v tzv. Blátivé kuchyňce. Jedinečným zážitkem pro ně byly suché záchody. V lesním klubu si tím uvědomily, jak je důležité šetřit vodou na místě, kde z kohoutku žádná neteče. Pro děti to byl nevšední zážitek a už teď se těší, až se sem na jaře vrátí a budou se zase učit v přírodě. Fotografie z výuky v přírodě můžete vidět zde.