Kam na školu

I v letošním roce se na naši školu dostavili bývalí deváťáci, aby těm současným, které čekají přijímací zkoušky, popovídali o tom, jak se na nové škole mají, jaké jsou podle nich rozdíly mezi základní a střední školou apod. Akce probíhala ve dvou hodinách. V té první se mluvilo o tom, na kterou školu kdo chodí a jak se mu tam líbí. Druhá hodina byla více diskusní, děti se rozdělily do skupinek podle typu vzdělávací instituce – učiliště, střední odborné školy a gymnázia. Každý ze současných deváťáků si tedy mohl vybrat toho, kdo je jeho vysněnému oboru nebo alespoň typu školy nejbližší. Věříme, že tato akce nese své ovoce v tom, že naši současní studenti slyší informace o následném vzdělávání z úst svých vrstevníků. Snad jim to pomůže pro správné vykročení novým směrem.