Atletický čtyřboj – 6. a 7. ročníky

V úterý 10. 10. 2023 se vydaly soutěžit dvě skupiny po šesti žácích (chlapci a dívky) z 6. a 7. tříd na okresní kolo atletického čtyřboje do sportovního areálu ZŠ Mokrá-Horákov. Žáci zde za sychravého počasí soutěžili v běhu na 60 m, vytrvalostním běhu na 600 m pro dívky a 800 m pro chlapce, hodu kriketovým míčkem a ve skoku dalekém či vysokém (dle výběru). Složení disciplín napovídá, že atletický čtyřboj klade nároky především na všestrannost žáků, kterou ti naši jednoznačně předvedli!

V kategorii dívek se mezi sebou utkalo celkem 30 sportovkyň reprezentujících 6 škol. Naše děvčata se jako družstvo umístila na krásném 3. místě se ziskem 4699 bodů.

V kategorii chlapců se mezi sebou utkalo celkem 33 jednotlivců reprezentujících 7 škol. Chlapcům se zde senzačně podařilo dosáhnout 1. místa se ziskem 4492 bodů a postoupit tak do krajského kola.

Krajské kolo se konalo hned v pátek 13.10. 2023 na ZŠ Laštůvkova v Brně. Soutěžilo se tentokrát již za slunného počasí, ale stále ve stejných disciplínách. Na chlapcích byla znát únava z nedávného minulého kola a jejich výkony se většinou drobně zhoršovaly. Soutěžilo mezi sebou celkem 25 mladších žáků reprezentujících 5 nejlepších škol z Jihomoravského kraje v rámci této soutěže. Ve velké konkurenci se našim žákům bohužel nepodařilo dosáhnout na žádný ze stupňů vítězů, s hrdostí jsme se ale smířili s krásným 4. místem se ziskem 4058 bodů.

Součástí dívčího reprezentačního družstva naší školy byly: Barbora Kuchynková, Anežka Bartoníková, Natálie Packová, Julie Krupanská, Elena Váňová a Hana Juzková.

Součástí chlapeckého reprezentačního družstva naší školy byli: Jakub Dvořáček, Jakub Horvát, Jakub Vinca, Lukáš Bajer, Martin Nahodil, Šimon Svoboda a Jan Uher.

Všem zúčastněným žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy! Na  fotografie se můžete podívat zde nebo klikni na fotku.