Josef Lada ve 3. A

Ve čtvrtek 1. 2. 2024 se žáci 3. A vydali na výlet do Hrusic, milovaného rodiště našeho významného spisovatele a ilustrátora dětských knih Josefa Lady. Dopolední projektové vyučování se neslo v duchu tohoto tématu. Vyprávěli jsme si o jeho dětství, životě a zhlédli o něm krátký dokument, vytvořený právě pro žáky 1. stupně. Děti se poté rozdělily do menších skupinek a začaly se domlouvat, jakým způsobem budou spolupracovat, jak zpracují získané informace a také materiály, které si do výuky donesly. To, jak se jim dílo povedlo, necháme na Vašem posouzení. Mě osobně jejich výtvory opravdu velmi potěšily a zahřálo mě u srdce, s jakou radostí a pečlivostí malovaly obrázky, spolupracovaly s ostatními a s velkým zaujetím listovaly v knížkách, které Josef Lada vytvořil. Závěrem si dovolím citovat své žáky Aleška, Samíka a Daníka: ,,Pane Lado, děkujeme…❤️.“ Fotografie zde.
 

Komentáře jsou zakázány.