Zlatý list 2023

Jako již tradičně se naše škola zúčastnila krajského kola prestižní přírodovědné soutěže Zlatý list. Dva šestičlenné týmy se vydaly pod vedením paní učitelky Vašíčkové do Zoo Brno, aby zde poměřily síly s ostatními školami. Letošní novinkou bylo představení vlastních projektů na podporu naší přírody. Náš první tým Veverčátka si jako téma zvolily ochranu místních obojživelníků, především žab. Druhý tým Veverky si vybral ochranu prvních jarních rostlin. Po splnění všech úkolů na trase a prezentaci projektu jsme netrpělivě čekali na výsledky. Konkurence byla letos velká a soupeři nemilosrdní. Nicméně i tak si naše týmy vedly více než dobře. Tým Veverčátek z šestých tříd skončil na děleném 4.11. místě. Tým Veverky, výběr ze sedmých, osmých a devátých ročníků, obsadil nádherné 2. místo. Tímto oběma týmům děkujeme za ukázkovou reprezentaci naší školy a těšíme se na další ročník soutěže.

Složení týmu Veverčátek:

Natálie Packová, Elena Váňová, Michal Prát z 6. A 

Adéla Michálková, Eliška Drábíková, Radek Švaňhal z 6. B

Složení týmu Veverek:

Anna Machová a Julie Kociánová z 9. B

Veronika Valčíková a Barbora Balabánová z 8. B

Michal Vejrosta a Marek Novotný z 7. B

 

Fotografie ze soutěže zde.

Komentáře jsou zakázány.