Zápis do 1. třídy a Den otevřených dveří

V pondělí 3. 4. 2023 udělali předškoláci z Veverské Bítýšky a okolí první krok k zahájení školní docházky a přišli k zápisu do 1. třídy. Předškoláci paním učitelkám předvedli, jak umí poznávat barvy, geometrické tvary… Každý z nich přidal i krásnou básničku. Všichni budoucí prvňáčci si domů odnesli pamětní list a dárečky, které pro ně vyrobili žáci naší školy a školní družiny. Souběžně se zápisem do 1. tříd se na naší škole konal i Den otevřených dveří. Učitelé druhého stupně si pro návštěvníky připravili přehlídku svých předmětů – od učebnic, přes ukázku prací našich žáků až po zajímavé pokusy v chemii, fyzice, setkání s roboty a hlavolamy, skládačkami a práci s textem na sociálních sítích a možnost vidět svět přes čočku mikroskopu. Pro budoucí prvňáčky byl připraven doplňující program – Oříšková mise. Jednalo se o dobrodružnou cestu „od sklepa až po
 půdu“ po stopách veverky s deseti úkoly, které naši budoucí spolužáci hravě zvládli. Mise byla ukončena sladkou odměnou pro každého malého poutníka a ukázala, že všichni předškoláci jsou připraveni v záři rozšířit naše řady. Jednotlivé úkoly Oříškové mise si připravili žáci osmého ročníku. Na organizaci celé akce se také podíleli žáci devátých ročníků, kteří byli důstojnými průvodci celé akce. Fotografie zde.

Komentáře jsou zakázány.