Výukový program v Bystroušce

Ve čtvrtek 17.10. 2019 se žáci 6. B vydali objevovat tajuplný svět živočichů. Pod vedením paní učitelky Mgr. Moniky Vašíčkové a paní asistentky Andreji Hanielské se rozjeli do nedaleké Bystrce do volnočasového centra Bystrouška. Byl pro ně nachystán výukový program s názvem  Peří, chlupy, šupinyNa začátku programu si lektoři rozdělili děti do dvou skupin. Jedna skupina se šla seznámit se zástupci ryb, obojživelníků, plazů a ptáků. Druhá skupina se ponořila do odhalování života savců. Obě skupiny měly část teoretickou i praktickou. Nejvíce se děti těšily na praktickou kontaktní část, kde si mohly konkrétní zástupce pohladit, pochovat a pomazlit. Kromě kontaktu s živočichy děti nejvíce zaujalo zkoumání lebek a soutěž v pití mléka z lahvičky (všichni jsme přece savci, ne?). Z představených živočichů se děti důvěrně seznámily například se sklípkanem, činčilou vlnatou, křečíkem džungarským, morčetem, myší, potkanem, osmákem degu, gekončíkem nočním, karetkou novoguinejskou, kožnatkou floridskou, želvou nádhernou i zelenavou, užovkou, hroznýšem, čolkem, pakobylkou indickou a dalšími. Jedinou nevýhodou celého programu bylo to, že netrval celý týden, ale pouze jedno dopoledne. Velké díky patří organizačnímu týmu v Bystroušce i žákům 6. B, kteří se během celého programu chovali velmi zodpovědně a ukázněně.

Komentáře jsou zakázány.