Výukový program Etologie

V září se postupně všechny 8. třídy vydaly do brněnské ZOO na výukový program ETOLOGIE. Žáci se seznámili se základními způsoby chování živočichů (potravní, komfortní, ochranné a obranné, reprodukční, sociální chování a různé způsoby komunikace). Program byl doplněn vysvětlujícími obrázky, fotografiemi a videonahrávkami ze života zvířat a jejich zkoumání v přirozeném prostředí. Součástí programu byla i zajímavá komentovaná prohlídka areálu, kde si žáci postupně vyzkoušeli práci etologů pozorováním alpak, žiraf a vlků. Nejzajímavější částí programu bylo blízké setkání s Arou araraunou – asi 20letým krotkým papouškem odchovaným pracovníky ZOO. Exkurze po zoologické zahradě plně doplnila povinnou výuku, ale nenahraditelným způsobem – s exotickými zvířaty naživo. Více ve fotogalerii zde.
 
 
 

Komentáře jsou zakázány.