Výstava Rudolf II. a barokní Brno

Na začátku listopadu – 4. a 8. 11. 2022 se třídy 8. C pod vedením paní učitelky M. Svojanovské a 8. B s paní učitelkou H. Krejčovou vydaly do Brna, aby ochutnaly trošku té naší historie. První ochutnávka proběhla blízko brněnského výstaviště, v letohrádku Mitrovských. V krásném barokním interiéru naši osmáci navštívili výstavu věnovanou jednomu z nejznámějších habsburských panovníků na českém trůně – a to Rudolfu II. Výstavou žáky provedl „digitálně oživený“ Rudolf II. – seznámil návštěvníky z Bítýšky se svým mládím a cestou za vzděláním do Španělska, se svými unikátními sbírkami a také s alchymistickou laboratoří. Jakmile se osmáci nabažili rudolfínské doby, vypluli do exteriéru Brna za barokní ochutnávkou. Vyzkoušeli si aktivní výuku v terénu města Brna. Rozděleni do menších skupinek, vybaveni pracovními listy plnili úkoly, které se dotýkaly barokních skvostů této jihomoravské metropole. V centru našeho výzkumu byly – kašna Parnas a Dietrichsteinský palác na Zelném trhu a také morový sloup na náměstí Svobody. I přes chladné listopadové počasí se akce vydařila a ochutnávka splnila svůj cíl – naši osmáci se pomalu stávají znalci stavebních slohů. Fotografie z výstavy zde nebo klikni na fotku.

 

Komentáře jsou zakázány.