Výlet – Buchlov, Modrá V. A, V. B

V úterý 14. 5. 2019 se vydali žáci pátých tříd na školní výlet. Nejprve navštívili starobylý hrad Buchlov. Prohlídka hradu se všem líbila  a děti se dozvěděly i různé zajímavé hradní pověsti. Potom žáci odjeli do Modré, kde se v expozici Živá voda seznámili s vodními živočichy. Nejzajímavější byla prohlídka osm metru dlouhého podvodního tunelu, ve kterém plavali nejenom známí kapři, candáti a sumci, ale i největší sladkovodní ryba světa – vyza velká. Nakonec proběhla návštěva archeoskanzenu nazvaného Velkomoravské sídliště. Tam si všichni mohli prohlédnout, jak se žilo v dobách Velkomoravské říše. Ve skanzenu si žáci také vyzkoušeli střelbu z luku, ochutnali na ohni dělané placky a pozorovali hrnčíře při výrobě hliněných nádob na hrnčířském kruhu. Přestože nebylo zrovna nejtepleji a na konci výletu trošku pršelo, výlet se vydařil. Fotografie z výletu zde.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Komentáře jsou zakázány.