Vědomostní soutěže

V posledním týdnu prázdnin zaslali organizátoři mezinárodní výtvarné soutěže „Krásná jako kvítka je ta země…“ výsledky do škol. Soutěž každoročně vyhlašují Základní škola a  spolek TRANOSCIUS v Havířově. Pořadatelé hodnotili již XXVIII. ročník. Do soutěže přišlo 1 314 prací dětí z 10 zemí. Z naší školy soutěžilo 12 žáků. Soutěžní obrázky byly rozděleny do 5 kategorií. V každé byla udělena 3 první místa, z ostatních pak byly vybrány práce, které jsou vedle oceněných vystaveny. Na výstavě je i práce z naší školy „Dostihy“ Adély Krejčířové, žákyně ze VII.A třídy (v tomto školním roce žákyně 8. ročníku). Adéle Krejčířové náleží diplom a  pochvala za úspěšnou reprezentaci. Výstava ve Výstavní síni Viléma Wunscheho, v Kulturním domě, Městské knihovně a ZŠ v Havířově potrvá do 4. 10. 2018.