Včelí bzučení ve škole

V týdnu od 23. do 27. 4. 2018 probíhá ve škole setkání žáků 4. – 6. ročníku s panem včelařem, který s sebou přivezl z Kuřimi spoustu zajímavostí o životě včel, o jejich užitečnosti pro přírodu a také přinesl jeden prosklený úl, abychom na vlastní oči viděli, jak včely žijí a pilně pracují.

Na fotodokumentaci a videu nám byl vysvětlen rozdíl v dělbě práce včel, dostatečně jsme se poučili o životním cyklu matky, dělnice i trubce a dostali jsme odpovědi na všetečné otázky, např. jak dlouho žije včela, k čemu jsou dobří trubci, zda v zimě včely spí, jestli mohou onemocnět, co je to rojení a mnoho dalších.

Na závěr si děti vyzkoušely nezbytné pomůcky pro včelaře a odnesly si drobný upomínkový předmět.

Fotografie zde, nebo kliknutím na obrázek.

Komentáře jsou zakázány.