Třeťáci v divadle Polárka

Dne 4. 11. 2019 navštívily třídy 3. A a 3. B společně představení O Glashtinovi a slepé dívce v brněnském divadle Polárka. Byla to irská pohádka o bytostech zrozených z mořských vln, o zrádném snění, které nás odtrhne od lidí a světa víc než slepota. Toto představení trvalo necelou hodinku, šlo o první reprízu, protože premiéru si tento kus odbyl teprve dva dny před tím, v sobotu 2. 11. Představení vykouzlilo typicky snovou atmosféru irského drsného přímořského života, irské hudby, která umocňovala děj na jevišti, mnohdy až ke strašidelnému vrcholu. Žáci doslova ani nedutali, jak byli pohrouženi do samotného příběhu. Tuto netradiční „pohádku“ můžu doporučit všem, kdo hledají něco odlišného a originálního od podbízivých a laciných titulů. Určitě do Polárky opět někdy zavítáme. Fotografie zde.

Komentáře jsou zakázány.