Sportovní soutěže – 2016/2017

Dne 10. 5. a 11. 5. 2017 se sportovní reprezentační výběr naší školy účastnil již tradičně atletického klání družstev „Pohár rozhlasu“. První den závodili sportovci z mladší kategorie a druhý den se pořádaly závody pro kategorii starších. Naše základní škola měla zastoupení po oba dva dny.
Soutěžilo se v těchto disciplínách:
Kategorie starší žákyně – 60 m, 800 m, výška, dálka, koule 3 kg, štafeta 4x60m
Kategorie mladší žákyně – 60m , 600 m, výška, dálka, míček 150 g, štafeta 4×60 m
Kategorie starší žáci – 60 m, 1500 m, výška, dálka, koule 4 kg, štafeta 4×60 m
Kategorie mladší žáci – 60 m, 1000 m, výška, dálka, míček 150 g, štafeta 4×60 m
Za jednu disciplínu v dané kategorii mohli startovat maximálně 3 žáci, každý žák se také mohl účastnit pouze 2 disciplín a štafety. Této soutěže se tím pádem vždy účastní poměrně velké množství žáků. Bodovalo se dle platných atletických tabulek.
Startovní soupiska:
Starší žákyně (8. a 9. ročník) – Vendula Elizabeth Krejčí, Veselá Daniela, Putnová Anna, Konečná Marie, Máčková Markéta, Jurdáková Eliška, Novotná Nikol, Svobodová Nikol
Mladší žákyně (6. a 7. ročník) – Špačková Valentýna, Sattlerová Veronika, Říčánková Nela, Homoláčová Markéta, Pavlíčková Klára, Cardová Magdaléna, Jeřábková Veronika
Starší žáci (8. a 9. ročník) – Zounek Lukáš, Poláček David, Šanca Marek, Hájek Jiří, Fukan Tomáš, Fürle Lukáš, Semerád Tomáš, Kozina Vladimír
Mladší žáci (6. a 7. ročník) – Novotný Tomáš, Klouda Maxim, Nečas David, Putna Zdeněk, Čapla Damián, Dundáček Filip, Zduba Jaroslav, Sattler Tomáš
Umístění naší školy:
Starší žákyně – 5. místo
Mladší žákyně – 4. místo
Starší žáci – 5. místo
Mladší žáci – 5. místo
Všem závodníkům patří velká pochvala za účast, snahu a vzornou reprezentaci školy. Fotografie zde.

V pátek 5. 5. 2017 proběhl tradiční fotbalový turnaj McDonald´s Cup na ZŠ v Tišnově. Turnaje se zúčastnili vybraní žáci 4. a 5. ročníku (Aleš Moravec, Jan Boháček, Marek Střecha, Ondřej Homoláč, Michal Fedra, Karel Horký, Jakub Sova, Petr Zábranský, Martin Sojka a Patrik Sova). Naši hráči vybojovali 2 vítězství a jednu prohru. Předvedli velmi pěknou hru a tento výborný výkon nám přinesl krásné 3. místo. Všem chlapcům děkujeme za skvělé fotbalové výkony ve všech zápasech a vzornou reprezentaci školy! Fotografie zde.

V pátek 7. 4. 2017 se naše škola zúčastnila okrskového finále ve vybíjené, které proběhlo v tělocvičně ZŠ 28. října v Tišnově. Za naši školu nastoupili vybraní žáci ze 4. a 5. třídy (Daniel Koubek, Martin Sojka, Jáchym Pospíšil, Adam Švaňhal, Jan Boháček, David Houdek, Aleš Moravec, Ondřej Homoláč, Tobiáš Tomášek, Vojtěch Kružík, Marek Střecha a Michal Fedra). Všechny zápasy byly velmi vyrovnané a z celkového počtu pěti týmů se naše družstvo umístilo na krásném 2. místěVšem hráčům děkujeme za perfektní sportovní výkon a vzornou reprezentaci školy! Fotografie zde.

Ve středu 8. 3. 2017 za nádherného slunečného počasí se šest dětí naší školy vydalo srovnat síly a lyžařské dovednosti na Fajtův kopec do Velkého Meziříčí. Po prezentaci, kde dostaly závodní čísla, absolvovali prohlídku tratě obřího slalomu. Trať nebyla vůbec lehká. Brány byly odsazeny hodně do stran = byly zavřené, takže zdolat jej v takovém čase, v jakém ho zdolávali zkušení sjezdaři Ski klubů, kteří se závodu účastnili v hojném počtu, bylo dosti náročné. Přestože naše děti v žádném klubu nejezdí, umístění všech, v takto silně obsazeném závodu, nebylo vůbec špatné. Ba naopak, škola tak získala jejími výkony 22. místo z 61 škol! Po závodech si ještě hodinku užívaly sněhu a sluníčka a vůbec se jim nechtělo k domovu. Patří jim veliká pochvala! Fotografie zde.

Ve středu 1. 3. 2017 se vybraní žáci 5. a 4. ročníku zúčastnili turnaje v minipřehazované. Je to hra s upravenými pravidly minivolejbalu, kdy na zmenšeném hřišti hrají najednou čtyři týmy o třech hráčích. Naše škola měla v zastoupení dvě družstva dívek (Dundáčková Anika, Novotná Michaela, Ondriášová Tereza, Šenkýřová Nela, Šlechtická Kateřina, Vítková Tereza) a dvě  družstva chlapců (Boháček Jan, Dvořáček Filip, Fedra Michal, Homoláč Ondřej, Moravec Aleš, Röder Michal). Holky i kluci bojovali o každý míč a snažili se od začátku do konce získat pro svůj tým co nejvíc bodů. Celkově skončili dívky na 4. a 5. místě, chlapci obsadili místo 5. a 6. Děti se přesvědčily, že i minipřehazovanou se dá příjemně unavit. Snad si tato hra najde své příznivce, protože je výbornou průpravou pro náročnější volejbal. Všem našim hráčům děkujeme za reprezentaci školy! Fotografie zde.

V pondělí 19. 12. 2016 se uskutečnila tradiční soutěž ve skoku vysokém „Vánoční laťka“, kterou pořádá Gymnázium Tišnov. Naši školu reprezentovali v kategorii mladší žáci David Nečas, Tomáš Sattler. Mladší žákyně Markéta Homoláčová a Veronika Sattlerová, ve starších žákyních Eliška Jurdáková a Nikol Novotná a starší žáci Vladimír Kozina a Lukáš Zounek. Ve velmi vyrovnaném souboji jsme obsadili, společně s tišnovským gymnáziem, krásné 3. místo. V soutěži jednotlivců se umístila na 3. místě Eliška Jurdáková výkonem 135 cm, 3. místo obsadil i Lukáš Zounek (155 cm) a na 2. místě skončil Vladimír Kozina, který výšku 155 cm překonal na první pokus. Závody proběhly v klidné a pohodové atmosféře a tak jsme kromě cen přivezli i trochu předvánoční atmosféry. Všem závodníkům gratulujeme k osobním výkonům a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Fotografie zde.

V pátek 5. 12. 2016 proběhl v tělocvičně naší základní školy Mikulášský turnaj ve stolním tenise. Do soutěže se přihlásilo celkem 61 žáků, z toho 31 chlapců a 30 dívek. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích s těmito výsledky:

 

Mladší žáci (5. – 7. ročník)

Mladší žákyně (4. – 7. ročník)

1. místo

Sattler Tomáš

Valachová Gabriela

2. místo

Fedra Michal

Bešterová Adéla

3. místo

Dundáček Filip

Novotná Michaela

 

Starší žáci (8. a 9. ročník)

Starší žákyně (8. a 9. ročník)

1. místo

Novotný Petr

Svobodová Nikol

2. místo

Zemánek Martin

Kolstrunková Eliška

3. místo

Staníček Adam

Králíková Pavlína

Všichni závodníci na prvních třech místech obdrželi diplomy a sladkou mikulášskou nadílku. Fotografie zde.
 

 

V úterý 29. 11. 2016 proběhla na naší škole pro žáky 1. a 2. ročníku soutěž v přeskocích přes švihadlo. Děti se na soutěž v hodinách TV pečlivě připravovaly. Z každé třídy bylo nakonec vybráno 5 nejlepších skokánků. Soutěžící skákali libovolnou technikou po dobu 30 s. Fotografie zde.
  1. ročník 2. ročník
1. místo Ester Malá I. B, 66 skoků Jan Tichoň II. A, 68 skoků
2. místo Rozálie Hájková I. B, 58 skoků Veronika Valčíková II. B, 50 skoků
3. místo Anežka Bizová I. B, 57 skoků Adéla Kudláčková II. B, 42 skoků

 

V pátek 25. 11. 2016 proběhlo na ZŠ v Tišnově okrskové kolo ve šplhu na 4,5 m tyči. Za naši školu nastoupilo osmičlenné družstvo složené z vítězů školního kola. V konkurenci šesti škol jsme se umístili na celkovém 4. místě. V soutěži jednotlivců dosáhli 4 naši závodníci medailových pozic. V kategorii dívky 6. ročníku obsadila 2. místo Klára Pavlíčková, pomyslnou bronzovou medaili získala Daniela Veselá (kategorie dívky 9. ročník). V soutěži chlapců vybojoval 3. místo Vojta Zeman ze šesté třídy, ale absolutním vítězem a nejrychlejším „šplhačem“ tohoto ročníku byl náš Vladimír Kozina (9. ročník) s výborným časem 2,6 s. Bohužel tento Vláďův skvělý výkon nestačil na vylepšení pořadí v týmových soutěžích a naši chlapci (Zeman, Nečas, Poláček D., Kozina) skončili na 6. místě. Dívčí tým (ve složení Pavlíčková, Sattlerová, Vitulová, Veselá) se mohl radovat z krásného 3. místa. Všem závodníkům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy! Fotografie z Tišnova zde.

V pondělí 14. 11. 2016 proběhlo školní kolo tradiční soutěže ve šplhu na 4,5 m tyči. Tohoto závodu se zúčastnili vybraní žáci 2. stupně. Každý závodník šplhal dvakrát a hodnotil se nejlepší čas. Vítězové v jednotlivých kategoriích (chlapec, dívka) postupují do okrskového kola ve šplhu, které se uskuteční v pátek 25. 11. 2016 na  ZŠ v Tišnově. Všem závodníkům gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci svých tříd. Zároveň držíme palce našim reprezentantům v okrskovém kole! Výsledky ke stažení zde.