Sportovní soutěže – 2015/2016

Ve čtvrtek 2. 6. 2016 se vybraní žáci 1. stupně zúčastnili atletického trojboje v Tišnově. Soutěž probíhala ve 2 kategoriích (I. kategorie – žáci 3. třídy, II. kategorie – žáci 5. třídy). Naši školu reprezentovali tito mladí atleti: Nela Šenkýřová, Tereza Pavlíčková, Pučálka David, Sova Jakub – za kategorii I. A za II. kategorii – Špačková Valentýna, Krejčířová Adéla, Novotný Tomáš, Zavřel Filip. Své síly změřili v běhu na 50 metrů, skoku dalekém a hodu kriketovým míčkem. Celého trojboje se zúčastnilo celkem 9 družstev. Naše sportovkyně a sportovci si závod užili a obsadili 5. místo. Všem závodníkům děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Celkové pořadí škol. Výsledky hoši. Výsledky dívky. Fotografie zde.

Tak jako minulý rok i letos jsme se zúčastnili již 19. ročníku soutěže v minifotbale McDonald´s Cup. Okrskové kolo se hrálo 3. 5. 2016 na fotbalovém hřišti s umělým povrchem v Tišnově. Za naši školu nastoupilo devítičlenné družstvo ve složení: 4. třída – Jan Boháček, Aleš Moravec, Marek Střecha; 5. třída – Maxim Klouda, Novotný Tomáš, Srnec Filip, Srnec Lukáš, Srnec Petr a Filip Zavřel. I za nepříznivého počasí vybojovali naši hoši jedno vítezství, dvě remízy a jednu prohru. Předvedli velmi pěknou hru, bojovali jako lvi s velkým nadšením do poslední minuty každého zápasu. Tento výborný výkon nám přinesl krásné 3. místo. Celé družstvo si zaslouží pochvalu za vzornou reprezentaci naší školy! Fotografie si prohlédněte zde.

Ve středu 14. 4. 2016 se naše škola zúčastnila okrskového finále ve vybíjené, které proběhlo na ZŠ v Tišnově. Za naši školu nastoupili vybraní žáci ze 4. a 5. třídy (Jan Boháček, Aleš Moravec, Tomáš Novotný, Filip Zavřel, Petr Srnec, Lukáš Srnec, Vojtěch Zeman, Maxim Klouda, Tomáš Tichoň, Štěpán Kala, Jaroslav Zduba a Hynek Malíček). Všechny zápasy byly velmi vyrovnané a z celkového počtu sedmi týmů se naše družstvo umístilo na krásném 3. místě. Všem hráčům děkujeme za velmi dobrý sportovní výkon a vzornou reprezentaci školy! Fotografie naleznete zde.

V pondělí 22. 2. 2016 proběhla na naší škole tradiční soutěž ve skoku vysokém. Zúčastnilo se jí 34 žáků 2. stupně. Celkové pořadí i se skočenými výškami všech účastníků si můžete prohlédnout níže. Rádi bychom poděkovali všem, co se závodu zúčastnili, bez ohledu na jejich konečné pořadí a ukázali všem ostatním, že jen samotná účast je neméně důležitá jako vítězné vavříny!  Fotografie zde. Výsledky ve formátu pdf zde.

Dne 4. 12. 2015 se uskutečnil tradiční, letos již 14. ročník, Mikulášského turnaje ve stolním tenise. Soutěže se zúčastnilo 58 žáků ve čtyřech kategoriích s těmito výsledky:

Mladší žáci (5. – 7. ročník) Mladší žákyně (5. – 7. ročník)
1. místo Novotný Petr Sattlerová Veronika
2. místo Novotný Tomáš Musilová Aneta
3. místo Čech Martin Ryšavá Aneta
Starší žáci (8. a 9. ročník) Starší žákyně (8. a 9. ročník)
1. místo Zemánek Martin Jebáčková Eva
2. místo Crhák Lukáš Haklová Denisa
3. místo Včelák Marek Röderová Adéla

Všichni závodníci na prvních místech obdrželi diplomy a sladkou mikulášskou nadílku. Fotografie zde.

V pátek 6. 11. 2015 proběhla na prvním stupni soutěž v přeskocích přes švihadlo. Soutěže se zúčastnily 1. a 2. ročníky. Žáci skákali libovolnou technikou půl minuty. Fotografie zde.
Vyhodnocení:
1. ročník 2. ročník
1. místo Jáchym Šťastný 52 přeskoků Anna Mičánková 72 přeskoků
2. místo Laura Křížová 41 přeskoků Hannah Šocová 64 přeskoků
3. místo Stazie Titzová 40 přeskoků Lucie Novotná 63 přeskoků

 

V sobotu dne 19. 9. 2015 naše ZŠ uspořádala ve spolupráci s městysem Veverská Bítýška historicky první přespolní běh  názvem „Běh kolem Bítýšky“, jehož tratě vedly od fotbalového hřiště, po pravém břehu řeky Svratky, pod chudčickým mostem, kolem „Bažin“ a zpět. Během celého dne bylo krásné slunečné počasí, které bylo k pořádání takovéto sportovní akce jako stvořené.
Závodů se zúčastnilo celkem 173 běžců ve dvaceti věkových kategoriích. Nejmladším závodníkem byl dvouletý Pavlík Karda a naopak nejstarším účastníkem byl pan Rudolf Urbánek, který ve svých 91 letech všem dokázal, že sportovat se dá v každém věku. A proto mu patří velký obdiv.
Na trať hlavního závodu, který měřil 8000 m se postavilo celkem 11 závodníků odhodlaných se poprat o vítězství. Vítězem běhu na 8000 m v kategorii muži do 39 let se stal Ondřej Šanca (29 min 14 s). V kategorii muži 40 – 59 let byl nejrychlejším běžcem Roman Čadík (35 min 37 s). Ženy závodily na trati dlouhé 4000 m – zde byly nejrychlejší: paní Hana Pustinová (20 min 4 s) – kategorie ženy do 34 let a v kategorii ženy 35 – 59 let paní Eva Šimonovská s celkovým časem 17 min. Díky skvělým výsledkům byli závodníci Ondřej Šanca a Eva Šimonovská vyhlášeni jako nejrychlejší
Ve všech kategoriích si závodníci na prvních třech místech odnesli medaili a ceny od sponzorů akce. Ocenění by ovšem zasloužili všichni, kteří se závodu zúčastnili a nebáli se porovnat své síly s ostatními. Na všech běžcích bylo vidět úsilí a snaha doběhnout do cíle v co nejlepším čase.
Po celou dobu závodu byla v prostoru startu a cíle připraven pro naše nejmladší sportovce malá atletika. Děti si mohly během čekání na start nebo na závěrečné vyhlášení vítězů vyzkoušet tradiční atletické disciplíny s netradičním náčiním (hod gumovým oštěpem, běh přes pěnové překážky, slalom, …).
Na celý průběh závodu přihlížel i náš bývalý žák a jeden z nejrychlejších běžců ČR Jiří Homoláč, který získal titul mistra republiky v půlmaratonu. A celou akci hodnotil velmi kladně.
Tímto bychom chtěli poděkovat nejen všem závodníkům, kteří se závodu zúčastnili, ale i sponzorům a pořadatelům, kteří se podíleli na přípravách a organizaci této soutěže. Díky jejich úsilí se tento závod vydařil a věříme, že se Běh kolem Bítýšky stane každoroční oblíbenou sportovní akcí pro širokou veřejnost. Fotografie zde a výsledky ke stažení zde.