Školní výlet 6. A

První výlet na 2. stupni naší školy si žáci 6. A  užili v úterý  28. 5. 2019. I přes velkou nepřízeň počasí jsme  navštívili jeden z nejstarších hradů ČR – hrad Buchlov – dominantu moravského Slovácka. Kromě architektonických skvostů nikdy nedobytého hradu si děti prohlédly sbírky bratří Berchtoldů, viděly Lípu neviny, která dle pověsti byla vysazena kořeny vzhůru a nechaly se vystrašit černou hradní paní. Za neustávajícího  deště si dále prohlédly velkomoravské sídliště v archeoskanzenu Modrá u poutního městečka Velehrad. Bohužel kvůli silné přeháňce děti nemohly důkladně prozkoumat  všechny venkovní  stavení nebo opravdový archeologický odkryv.  Závěrem deštivého dne si užily v Živé vodě prohlídku rybníku, kde díku umělému tunelu děti  viděly nádherné sladkovodní ryby od mníků, jelců, přes kapry, cejny až po obrovské 25-ti leté vizy velké. Na plánovou prohlídku Kovozoo ve Starém Městě si budeme muset vyhradit čas zase někdy příště a možná si nenecháme ujít ani další zajímavosti tohoto kraje – zámek Buchlovice, lázně Smraďavka, zříceninu hradu Cimburk a okouzlující přírodu Chřibů. Fotografie z výletu šesťáků zde.

Komentáře jsou zakázány.