Školní výlet 2. A a 2. B

Dne 19. 5. vyrazily třídy 2. A a 2. B na společný výlet na zámek Milotice. Vyrazili jsme ráno s předstihem, ale dopravní situace nám nebyla nakloněna. Nakonec jsme ke značnému zpoždění prohlídku naplánovanou na 10. hodinu přece jen stihli. Všechny děti i s pedagogickým dozorem se převlékly do dobových kostýmů a v nich absolvovaly prohlídku, kterou vedli pracovníci zámku též v kostýmech. Vystupovali v rolích zámeckých postav minulých dob, které zámek skutečně obývaly. Děti měly možnost učit se šermu i baroknímu tanci. Celá prohlídka trvala 45 minut. Potom měly děti rozchod, mohly si koupit suvenýry, občerstvení nebo si projít zámecký park. Proběhlo i společné foto a zhruba ve 13 hodin jsme vyrazili autobusem zpět do Veverské Bítýšky. Na tento výlet máme řadu krásných vzpomínek a budeme se rádi vracet do časů, kdy ještě slova jako úcta, šlechetnost, pokora a slušnost, něco znamenala. Fotografie z výletu zde.

Komentáře jsou zakázány.