Školní představení Nezbedná pohádka

Celoroční snažení dramatického kroužku, malování a realizace kulis, domlouvání technických věcí a náročné plánování zkoušek vyústilo v zajímavý divadelní počin a to Nezbednou pohádku Josefa Lady. Téma popletené pohádky, kde je vše naopak, se ještě přepsalo na naši moderní dobu, přidalo se pár chytlavých pohádkových i muzikálových písniček a vznikla originální hra, ve které mohly děti zúročit své umělecké nadání, ať už to byl zpěv, tanec či herecký projev.

17. 5. 2023 v pátek večer na premiéře pro veřejnost zazněly písně jako Statistika, Dva roky jezdím bez nehod, Ježibaba, mix písní z pohádek i moderní píseň od Lady Gaga – Bloody Mary známá ze seriálu Wednesday. Ten samý den se hrálo i pro školu a školku, a to dopoledne dvakrát pro první i druhý stupeň.

Herci a herečky měly skoro hodinový prostor se na jevišti pěkně vyřádit, hlavně v podání sboru – čertů, kteří celé představení provázeli. A prostor měli vskutku královský – nádherné malované kulisy a plátna jakoby vypadly z oka mistra Lady. Protože scéna byla vskutku výpravná, bylo zapotřebí i vícero kulisáků, kteří v mžiku přeměnili divadelní prostředí.

Představení bylo protkáno i řadou vtipných dialogů a šprýmů, které ocenilo převážně dospělé publikum.

Děti hrály s plným nasazením a uvědomuji si, že jsem po nich jako režisér chtěla i dost obtížné věci, se kterými by měli problém i mnozí dospělí. Však si zkuste v jednom momentu držet v jedné ruce kartonové autíčko, v druhé mikrofon, zpívat na hudební podklad a přitom všem hrát a tvářit se, že je to brnkačka. Někteří museli též vystoupit ze své komfortní zóny, čehož si velice považuji.

Kdo nestihl naše představení, má možnost nás vidět ještě na festivalu Na Prknech tuto neděli 26. 5. v 11 hodin.

Na závěr každého divadelního či filmového projektu je zvykem děkovat, takže i teď tady a na tomto místě bych chtěla poděkovat všem 40 účinkujícím, kteří se na tomto představení podíleli, chci poděkovat za nádherné kulisy především Míše Hoďákové, Hance Skalické, Verči Zdubové, naší skvělé nápovědě a mé pravé ruce Terce Brychtové, potom našemu školníkovi Petru Dundáčkovi, i když on už v síni slávy je, na rozdíl od nás smrtelníků Janě Jelínkové za vedení sboru, dále panu zvukaři panu Lupínkovi, panu Kadeřábkovi, který nám umožnil v Kulturním domě nespočet zkoušek, a že to kolikrát bylo dost komplikované, panu Konopáčovi za natočení našeho díla a Katce Worley za krásné fotky.

Jsem vděčná, že jsem mohla potkat pár zajímavých talentů a tváří naší školy, a doufám, že se třeba tímto směrem budou někdy ubírat.

Jsem vděčná za to, že i v dnešní době děti divadlo láká, že mají nápady a jsou zapálení pro věc.

Jsem vděčná, že můžu tvořit a realizovat některé své dávné sny.

Těšte se na příští rok! Divadlu zdar! A zlomte vaz!

Fotografie z divadelního představení zde.

Komentáře jsou zakázány.