Školní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce

Ve středu, 24. ledna. 2024, proběhlo po vyučování školní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce pro 8. a 9. ročníky. Soutěž začala společným poslechem, ale hodnotily se především jazykové a komunikativní kompetence. Žáci byli rozděleni do dvojic a tím se stali aktivními účastníky konverzace, neboť nejen odpovídali na otázky, ale museli je zároveň tvořit a klást a prokázat tak svoji schopnost vést a udržovat skutečnou konverzaci. Důležitou rolí je práce zkoušejících, kteří pomáhají stydlivějším účastníkům konkurovat těm dominantním a poskytují více podnětů k diskuzi.
Úroveň soutěže byla opravdu vysoká a velmi děkujeme všem účastníkům za jejich předvedené výkony.
Výsledky:
1. místo: Kryštof Kudláček, IX. B
2. místo: Beáta Pospíšilová, IX. C
3. místo: Elisabeth Sofie Žilová, IX. B

V pondělí 29. ledna. 2024 proběhlo školní kolo pro žáky 6. a 7. ročníků.

Výsledky:
1. místo: Todor Ralevski, VII. A
2. místo: Karel Vodný, VII. A
3. místo: Michal Gric, VII. B

V okresním kole bude naši školu reprezentovat David Novotný z VI. A, neboť v době konání soutěže jsou umístění žáci na školním lyžařském výcvikovém kurzu.

Fotografie zde.