Školní akce druhý stupeň

GAME OVER…

Sestava: Srnec Petr, Srnec Filip, Zduba Jaroslav, Sova Miroslav, Zeman Vojtěch, Srnec Lukáš,  Boháček Jan, Havlík Michal, Střecha Marek

Vedoucí: Mgr. Markéta Jůzová

Hráno: v úterý 2. října 2019 v Želešicích, na přírodní trávě

Systém hry: 6+1, počet střídání neomezen,1 x1 5min

V duchu jsem si přála mít pro dnešní report trošku lepší nadpis, ale realita už je taková. Po rychlém průletu okrskovým kolem jsme tak trochu všichni doufali v lepší výsledek v kole okresním, leč naše naděje utopil déšť, bláto a při některých herních situacích bohužel i naše nepozornost.

Utkání č. 1 – proti Újezdu

Mám pocit, že i kdyby kluci hráli až do půlnoci, stejně by tam nic nespadlo… Brankář Újezdu pochytal úplně vše a naše šance do kasy prostě nespadly☹. Možná to chtělo roztáhnout hru více do strany, možná si pomoct nějakou zpětnou přihrávkou od lajny někomu v dobré pozici přímo proti noze, ale to jsou všechna ta kdyby…Utkání končí remízou 0:0, počasí příšerné, ale na to se vymlouvat nebudeme, bylo pro všechny stejné.   

Utkání č. 2 – proti Želešicím

V konečném součtu 1:2. Želešice od páté minuty vedly, sotva jsem si udělala pár poznámek, tak Marek s Jendou po pohledné, oku lahodící fotbalové akci srovnali na 1:1. Zbytečně jsme ale polevili  a zničehonic dostáváme gól na 1:2.

Utkání č. 3 – proti Židlochovicím o páté místo

Zde už bylo těžké kluky motivovat, ale přesto, že jsme prohráli, bych řekla, že zde kluci ukázali nejlepší výkon. Obrana i útok. Avšak přes veškerou snahu utkání končí výsledkem 0:2.

Závěr

Celý den kluci, až na drobné ztráty koncentrace, hráli na hranici svých možností, hrálo se pořád nahoru a dolů v kalužích vody, takže nikomu nelze nic vytknout. Ukázali opět, že fotbal hrát umí, kluci jsou dobrá parta a tady je to, oč zde hlavně běží….

Důležité není zvítězit, ale zúčastnit se:-)

Fotografie zde.

Mgr. Markéta Jůzová

Třídy 7. A a 7. B se koncem září vydaly do Brna za poznáním VZTAHŮ MEZI GENERACEMI. V divadelním sále volnočasového centra Labyrint se děti staly herci dramatického příběhu, jehož kořeny sahají daleko do minulosti japonských kultur. Pro rozklíčování pevně daného děje potřebovaly pochopit vzájemné vztahy mezi členy ve svých vlastních rodinách, všímaly si potřeb starších lidí i pravidel, které ovlivňují chod dnešních moderních rodin. Zjistily, že udělat zásadní a ne zrovna příjemné rozhodnut není nic lehkého, a že proto může mít každý svůj důvod. Neměli bychom lidi odsuzovat jen podle prvního dojmu. Dívejme se kolem sebe, pomáhejme si a přemýšlejme… to jsme si odnesli z tohoto představení. Fotografie zde.

Suverénní postup v SLZŠ!!!

Odehráno v úterý 24. září 2019 v Kuřimi na ZŠ Jungmanova.

Sestava: Petr a Filip Srnec, Jaroslav Zduba, Tomáš Novotný, Jan Boháček, Marek Střecha, Michal Havlík, David Houdek

Hráno systémem 4 +1, střídání dle pravidel malé kopané, potřeby a uvážení trenéra

Vedoucí: Mgr. Markéta Jůzová

V úterý dne 24. 9. 2019 jsme na umělce v Kuřimi začali naši cestu turnajem v minikopané. Vylosovala jsem pořadí, ve kterém se bude hrát a vytáhla jedničku. Prvním soupeřem byla Kuřim. Kvalitní tým. A pokud někdo měl o našem týmu pochybnosti (včetně mě samotné), tak hned po prvním dotyku s míčem jasné, že to naši soupeři nebudou mít vůbec jednoduché. Výsledek 2:0, oba góly střelil Jenda B.

Po krátké přestávce hrajeme proti Drásovu a hned v první minutě padne gól. Bohužel gól do naší sítě, který jde za mnou, protože jsem špatně odhadla střídání Toma, který si potřeboval utáhnout botu. Tohle už se nám příště nestane!

Naštěstí ze strany soupeře to byl gól poslední a kluci o to víc přidali na důrazu a vydrželi tak až do konce. Musím zmínit parádní akci Jendy, když při ataku soupeře upadl, zvedl se a ještě dal gól stylem Milana Baroše v dresu Galatasaray Istanbul !

Celkem tedy Jenda 4 góly, Jarek 2, Filda 2 a Tom 1 gól. Abych nechválila jen útočníky, obránci Jarek a Tomáš: Perfektní výkon, nepustili nic, pevní a nekompromisní v soubojích na naší půlce.

Všem jsme tak před startem okresního kola (středa 2. října) ukázali, že soupeři nedáme ani metr hřiště zadarmo.

S celkovým skóre 9:1 potvrdil celý tým kvalitu, na místní poměry až nevídanou. Budu se asi opakovat, ale musím znova u našich kluků vyzdvihnout obětavost, rychlost a přímočarost s jakou bořili akce soupeře, brousili lajnu a zakládali protiútoky.

PS: Petře, jak jsi dostal za bránu ty fanynky ?!:-)

Zapsala: Mgr. Markéta Jůzová

Fotografie z turnaje zde.