Sběr jablek

Jak všichni místí asi víme, v Holasicích je sad, který patří rodině Jebáčků. Všechny jejich děti naši školu dříve navštěvovaly a znají se s naším panem ředitelem. Minulý týden, Štěpán Jebáček, požádal naší školu o pomoc při sběru jablek v jejich sadech.  Aby žáci nezameškali příliš mnoho učiva, vybrala se třída, která měla v ten den nejvíce výchov. Dle rozvrhu to nejlépe vycházelo na úterý 19.10. a středu 20.10. třídám 7. A a 7. CRáno jsme jeli autobusem z Veverské Bítýšky a hned na první zastávce v Holasicích jsme vystoupili. Poté jsme se prošli lesem až k sadům, kde jsme do ruky dostali kbelíky a my začali trhat. Sbírali  jsme cca do 12,30h s malou přestávkou na svačinu. Zpět ke škole jsme dorazili po 13h. Odměnou nám byla velká pochvala a výborná jablíčka, která jsme si mohli trhat. Děti si to užily . . hlavně tím, že nemusely sedět v lavicích a mohly být se svými kamarády na čerstvém vzduchu. Fotografie sběračů ze 7. A zde a sběrači ze 7. C zde.