Pythagoriáda

Pythagoriáda je matematická soutěž pro žáky šestých až devátých tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Každé zadání sestává z patnácti úloh na prostorovou představivost a logické uvažování. Aby řešitel byl úspěšný, musí mít 10 a více bodů. Dne 2. 11. 2021 žáci 6. až 9. ročníků řešili úlohy školního kola. Všichni úspěšní řešitelé postoupili do okresního kola. Pro žáky 6. a 7. ročníků proběhlo okresní kolo 7. 12. 2021. Ze 6. ročníku byla nejúspěšnější Zora Sovová. Získala 9 bodů a skončila na 6. místě. Anna Kondrová a Marek Novotný obsadili 9. místo. Mezi soutěžícími ze 7. ročníků byl úspěšným řešitelem Josef Vodný a získal 3. místo. Okresní kolo pro 8. ročníky se konalo 8. 12. 2021. 1. místo vybojoval Šimon Hýbl, jako nejúspěšnější řešitel získal 14 bodů. Anna Machová se ziskem 9 bodů skončila na 6. místě, Šimon Bajer obsadil 8. místo a Barbora Schalková 9. místo. Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy!