První ročníky v planetáriu

V pátek 29. 3. 2019 oba dva první ročníky navštívily planetárium v Brně. Děti jely zjistit odpovědi na otázky: Jak to, že na nás padají hvězdy? Padají na nás skutečně? Pokud ano, mohou se trefit i do nás? Odpovědi na tyto otázky, pro děti, hledali lední medvěd Vladimír, tučňák James a Lucie, všetečný kolibřík. Nejdříve Vladimír s Jamesem podniknou vesmírnou cestu na palubě rakety Polaris podívat se na polární záři. Zasáhne je meteorit a havarují u pyramidy, kde je v kameni vytesaná legenda o světlech na nebesích. Všichni tři se nalodí na opravenou raketu a letí zjistit pravdivost legendy nejdříve na Měsíc, potom do oblasti mezi Marsem a Jupiterem, a nakonec přistanou na jedné kometě. Najdou odpovědi na všechny tři otázky a samozřejmě se vrátí zpět na Zemi. Pohádkové postavy namluvil Richard Genzer, Michal Suchánek a Klára Šumanová. Součástí představení byla prohlídka hvězdné oblohy – ukázka několika jasných hvězd a nejnápadnější souhvězdí. Zábavné bylo také focení prvňáčků s mimozemšťany. Těšíme se na další návštěvu! Fotografie naleznete zde.

Komentáře jsou zakázány.