První jarní akce školní družiny

16. 3. 2018 TVOŘENÍ NA VELIKONOCE. Letošní přípravu na Velikonoce jsme začali s předstihem. Vlastnoručně vyrobené dekorace jsme si totiž chtěli doma co nejdéle užít. Rozděleni do čtyř skupinek jsme se prostřídali ve čtyřech tvůrčích dílničkách. Lepili jsme, stříhali, barvili, skládali… Postupně jsme si vyrobili pestrého kohoutka, okatého zajíčka na špejli, roztomilou ovečku, do květináče květinový zápich s motýlem vytvořený z barvené dýhy. S krásnými a povedenými dekoracemi se už těšíme na Velikonoce. Fotografie z velikonočního tvoření zde.

20. 3. 2018 SLUNÍČKOVÝ DEN. Kdepak je letos to jaro? Noční mrazíky, ve dne sluníčko nikde, na první jarní den to vůbec nevypadá! Tak jsme se rozhodli jaru pomoci. Vyrobili jsme Morenu s papírovými šatičkami, hořící jsme ji hodili do Bílého potoka a sledovali, jestli odplave. Sice se zachytila pod jezem a pak ještě jednou na mělčině na kamenech, ale pak přece jen odplavala. Zazpívali jsme a zatančili písničku “ Voláme jaro“ a po návratu do ŠD jsme si ještě vyrobili sluníčko z papírových proužků. A představte si, hned druhý den již od rána svítilo sluníčko – opravdu se nám podařilo to jaro přivolat! Fotografie zde.

 

Komentáře jsou zakázány.