Prevence drog, HIV a AIDS

Dne 4. 12. 2019 navštívil školu pan Martin Hornych, který již patnáctým rokem objíždí školy s preventivním programem týkajícím se užívání drog a rizikem přenosu viru HIV. Pan Hornych dokázal svým projevem upoutat žáky zejména proto, že kdysi sám užíval drogy mnoho let a také se virem HIV nakazil. Přednášející tak spojil teoretický výklad s vlastními bolestnými zážitky z období, kdy býval narkomanem. Žáci tak měli možnost slyšet, že se vinou drog dostal do těžké psychózy, prošel si odvykací léčbou, zemřel mu bratr a další hrůzné historky, které jakoby nepatřily do našeho světa. A právě proto, že tvrdé drogy bohužel do našeho světa patří a riziko jejich užívání je zvlášť po přechodu na střední školu velké, bylo velice důležité, že se žáci mohou ptát na cokoliv ze života narkomana. Vlastní životní příběh je to nejcennější, co mohl pan Hornych žákům předat. Přednáška byla o to silnější, když pan Hornych oznámil, že jsme jedna z posledních škol, kam přijede, protože mu to od příštího roku zdravotní stav již nebude dovolovat.

Komentáře jsou zakázány.