Přehazovaná – okresní kolo

Po několika společných trénincích jsme se 30. 5. 2022 vydali s vybranými žáky 5. ročníku na okresní soutěž do Kuřimi v přehazované. Nad rámec výuky TV jsme se snažili trénovat i s vyššími, silnějšími ročníky. A to se našim hráčům určitě vyplatilo, protože jejich hra byla vynikající. Sešlo se celkem 6 základních škol. Rozlosování proběhlo tak, že hrál „každý s každým“ dle pravidel přehazované, 6×6 hráčů v poli, z toho musely být vždy dvě dívky ve hře. První zápas jsme suverénně vyhráli se ZŠ Jungmannova. Poté nastoupil tvrdší soupeř, kde jsme se neubránili tvrdým smečům vysoké dívky ze ZŠ Neslovice a po třech setech jsme nakonec prohráli. ZŠ Pozořice a ZŠ Podolí jsme zvládli hravě porazit. Ovšem po celou dobu trvání turnaje nás strašily absolutní výhry ZŠ Tyršova. Byl to boj na život a na smrt:-) První set jsme prohráli. Druhý vyhráli v prodloužení 17:15 a třetí vypadalo, že snad vyhrajeme . Ale bohužel ke konci se nám nepodařilo odehrát poslední míč správně a v prodloužení prohráli 14:16. Výhra soupeřů vehnala našim hráčům slzičky do očí. Ale tak krásné a dlouhé výměny tak malých dětí všechny vedoucí družstev ohromily. Tento souboj byl absolutně vyrovnaný, jako žádný jiný. Po této hře přišla ovšem veliká radost. Po sečtení všech bodů, odehraných a vítězných setů, na nás čekalo krásné druhé místo, stříbrná medaile a  pohár. Chtěli bychom ještě jednou všechny naše hráče pochválit za vynikající výkon a fair play hru!

Seznam hráčů: Barbora Kuchynková, Adéla Michálková, Lukáš Bajer, Jakub Vinca, Tomáš Jůza, Martin Nahodil, Radek Švaňhal, David Bárta, Martin Konečný

Fotografie  z turnaje zde.

Komentáře jsou zakázány.