Poselství českých Vánoc

Dne 28.11. 2022 se vybrané třídy 1. stupně zúčastnily akce Poselství českých Vánoc. Tento program propojoval smysl adventních tradic s přípravou na slavení Vánoc. Součástí byly také příběhy světců, jejichž svátky se v adventní době slaví (sv. Mikuláš, sv. Barbora a sv. Lucie). Příjemné paní lektorky dětem vykládaly jejich nelehké životní osudy a děti to bavilo. Seděly v komunitním kruhu a měly zvídavé otázky na toto téma. Dále se hovořilo též o adventních symbolech, o adventním věnci, svíčkách, prostě o všem, co k Vánocům neodmyslitelně patří. Nakonec žáci dostali omalovánku adventního věnce se čtyřmi svíčkami, kde si měli doplnit data adventních nedělí. Toto předvánoční posezení mělo velmi příjemnou atmosféru a určitě se budeme příští rok těšit na podobný vzdělávací program. Fotografie zde nebo klikni na fotku.

Komentáře jsou zakázány.