Olympijský víceboj – krajské kolo v Brně

V úterý 23. 5. 2023 se vydala skupina 12 vybraných žáků na krajské kolo Sazka Olympijského víceboje, kam se naše škola probojovala po úspěšném okresním kole (1. místo), které se uskutečnilo koncem měsíce března v Ivančicích. Jelikož jsme v této soutěži letos nováčkem, tak si žáci před postupujícím kolem stihli pouze vyzkoušet v rámci hodin tělesné výchovy některé nové a dříve neznámé disciplíny, jako např. dribling mezi kužely, shyby nebo leh – sedy, při čemž proběhlo i měření těchto výkonů. Organizátoři do soutěže však zařadily i disciplíny, které pro naše žáky byly z hodin Tv již o poznání povědomější: běh na 60 m, běh na 1000 m, skok daleký a hod kriketovým míčkem. Následně byli vybráni ti nejvšestrannější žáci naší školy. Akce se pak pod záštitou olympijského výboru konala na krásném atletickém stadionu AC Moravská Slavia v Brně. Zúčastnilo se jí 123 jednotlivců, za družstvo se mezi sebou utkalo celkem 16 nejúspěšnějších škol z Jihomoravského kraje. Ve velké konkurenci se našim žákům bohužel nepodařilo dosáhnout na žádný ze stupňů vítězů, to ale nic nemění na faktu, že zde předvedli skvělé výkony, za které se v žádném případě nemohou stydět. 

Součástí reprezentačního družstva naší školy byli: Veronika Válčíková, Natálie Packová, Julie Krupanská, Zora Sovová, Barbora Kuchynková, Petr Sívek, Patrik Šabata a Ondřej Mašek. Společně se umístili na 15. místě.

Kategorie jednotlivců byla rozdělena podle pohlaví a ročníku narození, soutěžili zde: Monika Mifková (5. místo), Elen Čechová (6. místo), Jolana Novotná (8. místo) a Viktor Mayer (6. místo).

Pevně věříme v podobný, či dokonce ještě úspěšnější příští ročník této soutěže. Moc děkujeme zúčastněným žákům za vzornou reprezentaci školy.

Fotografie zde nebo klikni na fotku.

 

Komentáře jsou zakázány.