Olympijský den

Ve čtvrtek 9. 6. 2022 byl pro žáky naší základní školy po dvouleté covidové přestávce uspořádán tradiční Olympijský den. Jako vždy se konal v areálu TJ Veverská Bítýška. Na organizaci se kromě pana ředitele Pavla Vacka, paní zástupkyně Zuzany Kudláčkové a učitelů tělesné výchovy aktivně podíleli také žáci devátých tříd, kteří svou roli zvládli skvěle. Akce byla slavnostně zahájena v 8:00 českou a olympijskou hymnou před nastoupenými  žáky jednotlivých tříd a jejich třídními učiteli. Poté probíhaly různé sportovní disciplíny jako například sprint, trojskok, člunkový běh s míčem, štafeta nebo vytrvalostní běh. Na závěr soutěžící čekaly zápasy ve vybíjené a malé kopané. Zástupci devátých ročníků po celou dobu pečlivě zaznamenávali výsledky jednotlivých družstev, které pak zapisovali na velkou informační tabuli. Vše probíhalo hladce bez větších komplikací, a tak mohly být před polednem vyhlášeny výsledky. Za první stupeň nejvíce bodů získala třída 3. B a za druhý třída 6. B. V každé třídě byli také oceněni nejlepší závodníci a speciální komise rozhodla, že nejlepší dres měla třída 8.A. Věříme, že si všichni žáci i učitelé den plný sportu a zábavy užili a už se těšíme na další ročník. Fotografie zde a další zde.