Návštěva u Jarošů ve mlýně

Třetí březnový týden zahájily čtvrté ročníky tematickou návštěvou místního mlýna. V rámci hodin přírodovědy se vydaly pod vedením paní učitelky Mgr. Vašíčkové na prohlídku Jarošova mlýna, který se nachází přímo u nás ve Veverské Bítýšce. Protože v hodinách přírodopisu žáci právě probírají ekosystém pole, bylo by škoda nevyužít takové příležitosti k praktickému nahlédnutí do útrob opravdového mlýna. Před mlýnem nás vlídně přivítal pan mlynář, který vypadal, jako by si odskočil z pohádky. Následně nás provedl celým mlýnem a vysvětlil žákům, jak mlýn fungoval, k čemu se používal který stroj a jaké produkty se vlastně v takovém mlýně mohou vytvářet. Celá prohlídka trvala asi hodinu a jako sladkou tečku na závěr jsme dostali ochutnat místní specialitu vodníkovu duši (tvarohový koláček). Fotografie zde.

 

Komentáře jsou zakázány.