Návštěva Filharmonie Brno

úterý 30. 4. 2019 se žáci osmého a devátého ročníku zúčastnili pilotního koncertu Filharmonie Brno. Cílem koncertu bylo nejen vzbudit zájem dětí o klasickou hudbu, ale také jim byl zprostředkován ojedinělý zážitek, který klasická hudba nabízí. Výsledkem bylo zjištění, že klasická hudba nemusí být až tak vážná. Děti byly zapojeny do hry violoncellistů tím, že měly vytleskávat rytmus dané melodie, dále měly poznat, kolikrát se v dané skladbě opakuje určitý motiv a to vše hezky zábavnou formou. V neposlední řadě jim soubor zahrál i populární píseň Sofia od Alvaro Soler. Časově i vzhledem k výběru skladeb a zapojení publika byl koncert udělaný velmi vstřícně pro začínající mladé posluchače. Chtěli bychom pochválit naše žáky za dodržení společenského oblečení a za hezké chování v průběhu celého dne. Fotografie zde.

Komentáře jsou zakázány.