Marihuana a konopí

Poznat rozdíl mezi konopím a marihuanou už dnes umí žáci 9. B, kteří se vydali v pondělí 6. 3. 2023 na výukový program do RozmarýnkuVyzkoušeli si mnoho aktivit, které je uvedly do problematiky návykových látek. Nejvíce je zaujala  legalizace drog a právní řešení přestupků, ale také využití konopí pro jiné účely, než si vůbec dokázali představit. Seznámili se s technickým konopím, které se užívá ve stavebnictví, zemědělství, potravinářství, léčivech i v textilním průmyslu. Komunikační schopnosti si prověřili prací v menších skupinkách, ale i na fiktivním veletrhu výrobků z konopí. Pomocí hraných scének si uvědomili, jak těžké může být rozhodnutí odmítnout nabízené drogy. Tak snad si do života odnesli to nejpodstatnější – být silní a sebevědomí za každé situace…Fotografie z výukového programu zde.

Komentáře jsou zakázány.