Lyžařský výcvikový kurz 2019

Měsíc leden a únor není jen ve znamení jarních prázdnin, ale také ve znamení lyžařského kurzu. A protože se lyžování těší stále větší oblibě a naši žáci měli v minulých letech o LVK velký zájem, zorganizovalo vedení školy letošní lyžařský kurz v Peci pod Sněžkou opět ve dvou turnusech. Ve dnech 26. 1. – 2. 2. 2019  jeli žáci 7. – 9. ročníku. Po jarních prázdninách,  tedy od 24. 2. do 3. 3. 2019, bude kurz určen pro žáky 4. – 6. ročníku. Po týdenní chřipkové epidemii se prvního kurzu nakonec zúčastnilo celkem 41 dětí .Ubytování bylo zajištěno v horském hotelu Žižkova bouda. Hned první den byli žáci rozděleni do družstev podle svých schopností a dovedností. Ti, kteří stáli na lyžích poprvé, se postupně seznamovali s tím, co lyže dokáži. Trénovali poctivě celý týden velmi intenzivně a díky výborné výuce paní učitelky Hemalové se všichni naučili základům lyžování. Ostatní žáci, kteří už lyžovat uměli, své dovednosti zdokonalovali pod vedením instruktorů v celém lyžařském středisku, které nabízí mnoho kilometrů kvalitně upravených sjezdovek všech obtížností. Za jeden týden v průměru najezdili 200 km. Co se naučili, měli možnost ukázat ve čtvrtečním závodu v obřím slalomu. Všichni naši nadějní lyžaři závod dokončili, a tak se stali sami nad sebou vítězi. Letos nám počasí dopřálo ideální sněhové podmínky. Dokonce  nám na dva dny vysvitlo sluníčko a dětem se ukázalo panorama Krkonoš s nejvyšší horou Sněžkou. ..viz foto…Tradiční výlet do Jánských Lázní provázely krásné zasněžené pláně a výhledy. Poslední večer si děti zorganizovaly diskotéku a rozloučily se tímto s „lyžákem“. Co se ovšem počítá nejvíce, že po celou dobu pobytu nikdo neonemocněl a nikomu se nic nestalo! Pro zpestření každého odpoledne po lyžování měla družstva úkol přednést svůj rým. Zde je jeden z nich:

„Drbal jede jako drak,

občas je rychlejší než vlak.

Radimovy kolena, ty jsou jeho výmluva,

My mu to však nevěříme, na zemi ho furt vidíme.

Kája má bílou bundu, nemá ráda muldu.

Barunka je naše sluníčko,

Sjíždí Eso jako autíčko.

Monča v Jánkách hůlku ohla,

Běta z toho málem zcvokla.

A taky plot shodila a zas novou srandu stvořila.

Jakub jezdí jako profík, občas si dá někdy šlofík.

Dáda je fakt autista, jezdí jako turista.

Mirek jezdí rychle, nestojí jak krychle.

Filip a pluh se mají rádi,

 v oranžových jsou všichni kamarádi.“     

Fotografie z LVK naleznete zde.     

34,35,154,162.017227

                                            

 

 

 

Komentáře jsou zakázány.