LVK 2. turnus

Ve dnech 1. 3. – 8. 3. 2020  proběhl druhý turnus lyžařského kurzu v Peci pod Sněžkou. Tentokrát na LVK odjely děti 4. – 5. tříd. Původní obavy z toho, jak to tak malé děti všechno zvládnou, byly zbytečné. Výšlap na chatu Protěž zvládly bez obtíží a ubytování a následné povlékání lůžkovin ve svých pokojích taktéž. První den se na nás obloha mračila, ale hned druhý vykouklo sluníčko a dětem se naskytl krásný pohled na náš nejvyšší vrchol Sněžku. Pondělní dopoledne bylo věnováno rozřazení dětí do tří družstev. Ve středu jsme si šli všichni zařádit na noční lyžování a ve čtvrtek v poledne jsme tradičně odjeli skibusem do Jánských Lázní, kde si všechna družstva sjela nejdelší sjezdovku v ČR a poznala další krásné a dlouhé svahy Černé hory. Zpět se děti projely rolbou a část hřebene zdolaly na lyžích. V pátek za nepříznivého počasí proběhl závod v obřím slalomu, který se jel dvoukolově. Každý večer proběhly hry dané třídy a všechny děti se při tom navzájem mohly poznat. Během pobytu se dětem bodovaly pokoje a někteří si pak na konci vybojovali za krásně uklizené pokoje odměnu. Na konci kurzu se všechny děti, i ty které stály poprvé na lyžích, zásluhou paní učitelky Hemalové, naučily sjíždět všechny svahy v Peci. Každé lyžařské odpoledne bylo zakončeno pokřikem, které si všechna družstva musela během dne vymyslet. Zde jsou ty nejzdařilejší:

Oranžoví: 

Včera jsme dostali návod,

Jak sjet dobře závod.

Těšíme se na výsledky,

 Snad z toho nebudou následky.

Žlutí jezdí bezvadně,

My zas krásně a půvabně.

Žlutá dobře lyžuje,

Růžová zas chilluje,

Oranžová repuje a

Všechno dobře funguje. Skol!

Růžoví:

Růžová –

R jako rychle a zběsile

Ů jako úžasní jsme lidé

Ž jako že jsme z Jánek přijeli celí

O jako oranžové předjedem

V jako v mlze jezdíme

Á jako akorát se trochu bojíme.

Žlutí:

Žlutý nejsou tlustý,

ale jsou pořádně hustý.

Michal to je kulička,

valí se nám z kopečka.

Vedoucí byli nadmíru spokojeni s tím, že všechny děti po celou dobu lyžovaly a zdrávy odjely zpět domů. Pro velký úspěch příští rok opět v Peci! Skol!!!

Fotografie z 2. turnusu LVK zde.

44,35,243,239.919434

Komentáře jsou zakázány.