LVK 1 turnus – žáci 6. – 9. ročníku

V neděli 26. 1. 2020 vyjeli žáci druhého stupně a učitelé na lyžařský výcvikový kurz, který se tradičně konal v Peci pod Sněžkou. Z Veverské Bítýšky trvala cesta s jednou zastávkou přibližně tři hodiny. Po příjezdu na účastníky kurzu čekaly dvě rolby, které vyvezly všem dětem a učitelům lyže a kufry na chatu Protěž. Většina výpravy musela cestu na ubytování vykonat po svých. Chata Protěž byla výborně vybavena pro účely lyžařského kurzu – velká jídelna, bar, společenská místnost, pokoje s vlastním sociálním zařízením. První lyžařský den ještě prosvítalo mezi mraky slunce. Potom ovšem následovaly dny plné sněžení, mlhy a větru. I přes náročné podmínky lyžovali všichni s plným nasazením a zlepšovali se den ode dne. Režim dne byl náročný. V sedm hodin byl budíček, po kterém následovala rychlá rozcvička. Po snídani začalo chystání na svah a v devět hodin byl nástup všech družstev před chatou. Každé družstvo mělo svoji barvu dresu a žáci byli rozřazeni podle přibližné výkonnosti na lyžích. Dopolední lyžování trvalo přibližně do půl dvanácté. Polední klid využívali účastníci kurzu podle vlastního uvážení. Někteří si šli lehnout, někteří ne. Ve dvě hodiny byl nástup družstev před chatou na odpolední lyžování. Odpoledne bylo zpravidla věnováno procvičování různých typů oblouků, o nichž se žáci dozvěděli něco během dopoledního lyžování. Ve čtyři hodiny byl nástup před chatou a každé družstvo odříkalo svou vlastní básničku na téma lyžování. Po večeři v šest hodin následovalo přečtení rozkazu na další den, předání služby mezi žáky a večerní program, který vždy pro všechny ostatní zajišťovala jedna ze tříd. V devět hodin byla večerka. I přes nejrůznější bolesti a bolístky, které k lyžování prostě patří, se lyžařský výcvikový kurz vydařil. Všichni odjížděli spokojení, unavení a plní zážitků. Fotografie z 1. turnusu zde.

Nejlepší básně jednotlivých týmů:

Růžová

Zelení nic neuměli,

velký pokrok udělali.

Štětka modrý naučil

a nikoho nemučil.

Když červení jezdijou,

všichni na ně hledijou.

Žlutí jako sluníčka

mají dobrý srdíčka.

Dresy mají oranžový,

všechno dají na poprvý.

Pak jsme tady my,

jezdíme líp jak vy.

Moc jsme si to užili

a dokonce přežili.

Učitelům děkujeme,

že tak krásně lyžujeme.

 

Červení

Dnes jsme tu poslední den,

užili jsme si celý týden.

Sjezdovky jsme všechny sjeli,

pořádně je projezdili.

Celý týden bylo tu dobře.

Pánek je náš učitel,

je to frajer velikej.

Lyžování nás moc baví,

i když nás někdy

počasí srazí.

 

Zelená

Týden jsme tu jezdili,

hodně jsme se snažili.

Pluh, oblouček a skok

těšíme se na příští rok!

SKOL

 

Modří

Terka dneska nezklamala,

při pádu se vždycky smála,

přeskakovat ploty umí,

Libor na ni z dálky čumí.

Hej, hej, hej,

modří ti jsou nej!

 

Oranžoví

Jůzová nás učí skvěle,

Viktorka zas jezdí směle.

Nejrychlejší z nás je Amča,

nejvíc skáče zase Barča.

Michal ten z nás nejlíp jezdí,

Kája by mu dala pěstí.

Sára náš team vylepšila,

růžové tak pohoršila.

Colet, Áďa jezdí hodně,

Kája nejezdí vůbec špatně.

Anika je atletka,

jezdí jako baletka.

Kristýna, Áňa rýmy vymýšlí,

Nela nás neustále předjíždí.

SKOL!

 

Žlutí

Dneska je poslední den,

a tak si to užijem,

rozloučíme se se všemi svahy

a za rok jsme zase tady.

Komentáře jsou zakázány.