Kyberbezpečnost – workshop, Technické muzeum Brno

V úterý 4. 4. 2023 žáci 6. B navštívili Technické muzeum v Brně a absolvovali workshop Kyberbezpečnost, který se konal v úzké spolupráci s IT odborníky z firmy Kyndryl Brno. Workshop se zaměřil na aktuální témata týkající se bezpečného užívání internetu a s tím spojených bezpečnostních opatřeních. Podrobně se věnovali bezpečnosti zabezpečení svých počítačů a mobilních telefonů – Jak pracovat s hesly. Dozvěděli se, kolik charakterů by mělo jejich heslo mít, aby nebylo lehce prolomitelné. Dále diskutovali o bezpečném chování na sociálních sítích – co sdílet a jakým způsobem. Velkým tématem byl kybergrooming a kyberšikana. Kybergrooming je druh psychické manipulace, ve které komunikuje dospělý uživatel s dítětem. Žáci byli upozorněni na úskalí seznamování se na sociálních sítích a na rizika internetové komunikace. Fotografie z workshopu zde nebo klikni na fotku.

Komentáře jsou zakázány.