Duben ve školní družině

27. 4. 2018 ČARODĚJNICE. Toto páteční odpoledne patřilo ježibabám a ježidědkům. V krásném a nápaditém oblečení s nejrůznějšími doplňky (košťata, pavouci, netopýři …) jsme se sešli v ŠD, a protože se nám počasí vydařilo, probíhal rej hlavně na zahradě. Zatančili jsme si v čarodějném kole, zkusili svou obratnost a dovednost na stanovištích a pak už s velkou chutí a hladem jsme se vrhli na chutná „ žabí stehýnka“ s krvavou nebo kakánkovou omáčkou. Také jsme si smlsli na kozích bobkách a sušených červech a zapili to zeleným lektvarem s žížalkami. Po vydatné svačince jsme si ještě zarejdili při tanci a zpěvu a rozloučili jsme se s písní na rtech – Pět ježibab …  Fotografie z čarodějnic zde.

23. 4. 2018 BRAMBOROVÝ PANÁČEK. Jistě si vzpomínáte na projekt Bramborový týden, který v družině probíhal v měsíci listopadu. Z tohoto projektu nám zůstal fešácký bramborový panáček, který s příchodem jara mění svou krásu. Podívejte se na fotografie a uvidíte, jak si vyzdobil špičky svých bot a kolik vlasů přibylo na jeho hlavě. Je to prostě fešák bramborový. Fotografie zde.

16. 4. – 20. 4. 2018 TÝDEN BEZPEČNOSTI. Umět se správně chovat v silničním provozu není tak jednoduché. Procvičili jsme správné přecházení přes vozovku, poznávali jsme dopravní značky, zopakovali jsme si správné vybavení jízdního kola. Na zahradě jsme si vyzkoušeli projíždění křižovatek s hlavní a vedlejší silnicí. V úterý jsme se věnovali prevenci úrazů a první pomoci. Vyzkoušeli jsme si masáž srdce na resuscitační panně. Ve středu jsme navštívili místní Sbor dobrovolných hasičů. Prohlédli jsme si zásahová vozidla, techniku, přístroje a vyslechli spoustu zajímavých informací i zážitků. Týden jsme zakončili stopovanou po fáborkách s plněním úkolů a otázek, kde jsme si ověřili naše znalosti získané v průběhu TÝDNE BEZPEČNOSTI. Fotografie z tohoto týdne si prohlédněte zde.

6. 4., 7. 4., 13. 4. 2018 BU, BU, BU ČERTÍCI. O divadelní pohádce „Žerty nejsou s čerty“ bylo již napsáno mnoho a také mnozí se přišli na vystoupení osobně podívat. Na naše družinové čertíky, kteří doplnili peklo hudebně tanečním vystoupením, čeká ocenění v podobě přidělení klíčů. Nejzdatnější čertíci zvládli všech pět vystoupení, někteří někdy v pekelném reji chyběli a bohužel jeden čertík (Lucka Novotná) poctivě zkoušel taneční kroky, ale nikdy nevystoupil, protože pekelně onemocněl. Čertíkem se v pohádce stala – Anička Machová, Adélka Kozinová, Sofinka Kölblová, Sabinka Svobodová, Monika Fitzová, Laura Dohnalová, Adélka Zelinková, Míša Paulas, Adélka Michálková, Rozárka Hájková, Markétka Mifková, Lucka Kolková, Katka Strachoňová, Kája Vejrostová, Míša Vejrosta, Dominika Ochotnická, Denisa Drbohlavová, Erika Vo Thi Phuong Thao. Bu,bu, bu čertíci, děkujeme. Fotografie zde.

9. 4. 2018 ZÁPIS. K letošnímu zápisu budoucích prvňáčků do školní družiny jsme připravili veselá pískací motýlová lízátka a hlavně dračí hlavu, která, když do ní správně zafoukáme, na nás vychrlí ohnivé plameny (plameny pochopitelně jen vytvořené z krepového papíru). Podle odevzdaných zápisních lístků budeme mít v příštím školním roce ve školní družině hodně nových kamarádů. Fotografie ze zápisu zde.

Komentáře jsou zakázány.