Druháci v Pekle

Ve čtvrtek 23. 5. 2019 se vydali žáci druhých tříd na společný výlet do Pekla Čertovina na Vysočině. Počasí se přes počáteční nešvary nakonec umoudřilo, sice byla zima, ale co bylo hlavní, nepršelo. A v Pekle jsme se potom pořádně zapotili. Cesta byla dlouhá, ale vyplatila se. V krásném lesním areálu vedle Hlinska vyrostlo okolo 350 let starého dubu nefalšované, několika podlažní peklo. Prošli jsme si celým Peklem, od čertí školy, kde si nás prozkoušela z čertích znalostí dost ostrá čertice, v trapírně jsme zase zakusili mučící čertí nástroje, v Luciferově doupěti jsme se poznali se samotným knížetem, který se k našemu překvapení ujal netradiční hodiny hudební výchovy. V čertí kuchyni jsme okusili plesnivé brambory, v čertí hospodě jsme ochutnali po čertovsku chutnající nápoje a taky poznali sedm smrtelných hříchů. Všechno korunovala na závěr společná fotka s Luciferem. K všeobecnému překvapení jsme v Pekle nikoho nenechali.  Po nákupu rozličných suvenýrů, nakrmení mlsných a nenasytných koz, jsme vyrazili do skanzenu Veselý kopec. Na tomto skanzenu je zajímavé to, že většina původních lidových staveb sem byla převezena. Žáci měli možnost nahlédnout do starých zvyků a obyčejů lidí cca před 100 lety. Paní průvodkyně nám vysvětlila též princip fungování a používání roztodivných nástrojů a strojů, které se dnes již nepoužívají. Také uvedla, že se zde točilo hodně pohádek. Myslím, že na tento výlet a s ním spojené zážitky, budeme ještě dlouho vzpomínat. Fotografie z Čertoviny zde.

Komentáře jsou zakázány.