Druháci a páťáci v divadle Polárka na představení Vinnetou

Ve středu 15. 1. 2020 druháci a  páťáci navštívili divadlo Polárka v Brně, kde zhlédli velmi podařenou dramatizaci knihy Karla Maye o nejslavnějším indiánském náčelníkovi Vinnetouovi. I pro docela malé diváky se na scéně odvíjejí docela srozumitelně a přitom napínavě nejznámější dějové linky se zajatým greenhornem Shatterhandem, který musí s náčelníkem Inču – čunou vybojovat v proděravělé kánoi svůj život, aby pak s Vinnetouem uzavřel pokrevní bratrství a spolu s ním bojoval proti zloduchu Sandersovi, jehož tu místo živého herce zastoupila loutka. Celé představení stojí na řadě vtipných a vychytaných divadelních nápadech. Představte si třeba na jevišti jedoucí a houkající opravdový vlak, puštěný na filmové projekci. O dobrou náladu se postarali všichni nadšení herci hrající s loutkami, ale také na kytary a další hudební nástroje. Celým představením prolíná apel na férovost a dobro. Fotografie zde.

Komentáře jsou zakázány.