Divadlo Radost – Krysař

Během konce května vyjely šesté, sedmé a osmé třídy do divadla Radost na představení Krysař. Tato středověká legenda upoutává posluchače a čtenáře již osm století, a proto byla tato volba jednoznačná. V hodinách češtiny se žáci seznámili s obsahem díla Krysař a vybaveni teoretickými znalostmi se vyjeli podívat na dramatizaci tohoto díla. Velmi zvláštně pojaté představení spíše překvapilo, než nadchlo. Činohra dohromady s loutkohrou a minimem dialogů byly pro mnohé obtížně stravitelné. Při zpětné vazbě se ale zjistilo, že děti dokázaly na představení najít i pozitiva. V červnu čeká deváťáky zdramatizovaná Kytice Karla Jaromíra Erbena. Uvidí se, zda bude představení alespoň o něco méně náročné. Fotografie z divadla zde.