Divadelní představení „S čerty nejsou žerty“

Dne 6. a 7. 4. 2018 žáci naší školy odehráli čertovskou pohádku „S čerty nejsou žerty“. Představení odehrály obě dvě skupiny v 18h vždy před plným hledištěm kulturního domu. Děti nacvičovaly dvakrát týdně v odpoledních hodinách cca 4 měsíce a jejich píle a čas a také nadšení bylo odměněno velkým potleskem. O týden později, jako i minulý rok, předvedli své skoroprofesionální umění také v KD v Chudčicích. Odměnou jim byl upřímný dlouhý potlesk a občerstvení.

Bylo, nebylo, dávno, nedávno, jedno knížectví a v něm tenhle mlýn. Rukou pevnou a pracovitou tu vládl mlynář Máchal se svou ženou.

Ti měli syna Petra, kluka jak má být. Takhle šťastně a spokojeně by si Máchalovi žili nebýt toho, že se jednomu knížectví zdálo,

že se v druhém mají lépe a to že je příčina proč se v prvním mají zle.… Bylo to, jako kdyby všichni ztratili rozum.

Války mezi knížectvími se vlekly celých dlouhých deset let. Z Petra se zatím stal statný mládenec.

Zato jeho tatínkovi sil ubývalo. Starostmi a hlavně smutkem. Během války totiž zemřela Petrova maminka….

Komentáře jsou zakázány.