Den Země 2022

V pátek 22. 4. 2022 jsme po dvouleté pauze opět mohli slavit Den Země a naši žáci si to náležitě užili. Každý ročník měl vytvořený svůj program, který přizpůsobil aktuálním nástrahám počasí, protože Den Země je u nás ve škole spojen s pobytem venku v krásné přírodě v okolí Veverské Bítýšky. Děti z prvního stupně měly program kolem Bílého potoka a v blízkosti naší školy, kde pozorovaly přírodu a plnily připravené úkoly. Děti z druhého stupně navštívily čističku odpadních vod, nedalekou Zoologickou zahradu v Brně nebo řešily dopravní situaci v Bítýšce. Jedna třída našich deváťáků si vyjela kousek dál a navštívila rezervaci Kamenný vrch a Kohoutovickou oboru. Druhá třída deváťáků se podílela na obnově vykácených lesů v okolí Veverské Bítýšky a sázela malé stromky. Počasí sice nebylo ideální, ale naštěstí nezačalo pršet, a tak celá letošní akce proběhla hladce a bez jakýchkoliv problémů. Těšíme se na příští rok. Fotografie z akce zde nebo klikni na fotku.

 

Komentáře jsou zakázány.